Serie A: Genoa CFC nadepnęła Juventusowi na odcisk. Hat-trick Paulo Dybali

Juventus Turyn zwyciężył 4:2 na stadionie Genoa CFC w 2. kolejce Serie A, choć zaczął mecz od straty dwóch goli. Paulo Dybala popisał się hat-trickiem. Wojciech Szczęsny był na ławce rezerwowych.

Giorgio Chiellini (z lewej) i Paulo Dybala (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/SIMONE ARVEDA / Giorgio Chiellini (z lewej) i Paulo Dybala (z prawej)
Pojedynek w Genui rozpoczął się od trzęsienia ziemi. Juventus Turyn popełniał w okresie przygotowań i na początku sezonu karygodne błędy w obronie, ale tego, że straci dwa gole w osiem minut, trudno się było spodziewać. Chwilę po pierwszym gwizdku Miralem Pjanić skierował piłkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu. Genoa CFC prowadziła 2:0 dzięki strzałowi Andreja Galabinowa z rzutu karnego. Faulował Stephan Lichtsteiner.

Kibice poczuli, że niespodzianka jest możliwa. Pewne było, że dwa gole gospodarzy gwarantują emocje, ponieważ Juventus nie zostawi tej sytuacji bez odpowiedzi.

Za pościg zabrał się Paulo Dybala. Argentyńczykowi wystarczyła do dogonienia Genoa CFC pierwsza połowa. W 14. minucie zdobył gola po płaskim podaniu Miralema Pjanicia, który w ten sposób rehabilitował się za gola samobójczego. 2:2 zrobiło się w 45. minucie, gdy Dybala wykorzystał rzut karny. Sędzia gwizdnął słusznie zagranie ręką po strzale Mario Mandzukicia.

Mandzukić maczał palce również przy golu na 3:2 w 62. minucie. Po podaniu Chorwata akcję zakończył na dwa kontakty Juan Cuadrado. Przyjęciem piłki zgubił przeciwnika, po czym przymierzył prawie w okienko. W tym momencie na boisku był już Blaise Matuidi, którego trener Massimiliano Allegri wprowadził zamiast Samiego Khediry. Drużyna z Turynu ustaliła wynik w doliczonym czasie, a hat-tricka skompletował Dybala.

Odwrócenie rezultatu 0:2 na 4:2 to nawet dla obytego ze zwycięstwami mistrza Włoch duża sprawa. W drugim meczu Benevento Calcio nie wygrało po raz pierwszy po awansie do Serie A. Lepsza o gola od beniaminka była Bologna FC.