Dania - Polska. Koniec niesamowitej serii Biało-Czerwonych

W 15. minucie piątkowego meczu 7. kolejki el. MŚ 2018 z Danią (0:4) dobiegła końca niesamowita seria reprezentacji Polski. Gol Thomasa Delaneya sprawił, że Biało-Czerwoni zostali zmuszeni do odrabiania strat po raz pierwszy od 12 spotkań.

Maciej Kmita
Michał Pazdan gra w reprezentacji już od 2007 roku PAP/EPA / EPA/ROBERT GHEMENT / Michał Pazdan gra w reprezentacji już od 2007 roku
Po raz ostatni w pojedynku o stawkę Biało-Czerwoni musieli odrabiać straty 8 października 2015 roku. Przed wizytą w Kopenhadze ostatnim meczem, w którym drużyna Adama Nawałki była zmuszona do gonienia wyniku, było spotkanie 9. kolejki el. Euro 2016 ze Szkocją (2:2). Od 62. minuty przegrywaliśmy w Glasgow 1:2, ale w doliczonym czasie gry remis zapewnił nam Robert Lewandowski.

Od tego czasu Polska rozegrała 11 spotkań o stawkę i w żadnym z nich nasi rywale nie byli na prowadzeniu nawet przez sekundę. Nietykalność Polaków w meczach o punkty trwała dokładnie 1065 minut, czyli blisko 18 godzin.

Przed wspomnianym pojedynkiem ze Szkocją tylko dwa razy zdarzyło się, by zespół Nawałki musiał odrabiać straty w meczu o punkty: w el. Euro 2016 z Niemcami (1:3) we Frankfurcie i ze Szkocją (2:2) w Warszawie. Biało-Czerwoni nie wygrali żadnego z czterech spotkań, w których musieli gonić wynik.

Seria reprezentacji Polski bez konieczności odrabiania strat w meczach o stawkę: