El. MŚ 2018: ważne wygrane Ukrainy i Walii. Coraz trudniejsza sytuacja Turcji i Austrii

Dokończono 7. kolejkę eliminacji do mistrzostw świata. Ważne wygrane odnieśli Ukraińcy i Walijczycy. Szanse na awans znacznie ograniczyli sobie Turcy i Austriacy.

Michał Piegza
Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej PAP/EPA / EPA/ROMAN PILIPEY / Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej
Ważną wygraną odniosła w grupie D Walia, która 1:0 pokonała Austrię. Dzięki zwycięstwu gospodarze sobotniego pojedynku zbliżyli się do Irlandczyków. W najbliższym czasie czekają ich spotkania z Mołdawią i Gruzją, a w 10. kolejce z... Irlandią. Austria ma już tylko matematyczne szanse na awans.

Liderem grupy są Serbowie, których we wtorek czeka trudny wyjazd na spotkanie z Irlandią. W przypadku wygranej gracze z Bałkanów będą jedną nogą na turnieju w Rosji.

Pokaż całą tabelę

W meczu na szczycie w grupie G górą Hiszpanie, którzy 3:0 pokonali Włochów. Dzięki trzem punktom uciekli rywalom na taki właśnie dystans. W trzech ostatnich pojedynkach Hiszpanie zagrają z Liechtensteinem, Albanią i Izraelem. Włochów czekają potyczki z Izraelem, Macedonią i Albanią, a następnie... prawdopodobnie dwa spotkania barażowe.

Grupa I:

Skomplikowana jest sytuacja w grupie I. Pojedynek Chorwacji z Kosowem został przerwany w 22. minucie z powodu obfitych opadów deszczu. Spotkanie dokończone zostanie w niedzielę.

Swoje szanse na awans do mistrzostw świata ograniczyła Turcja, która przegrała na wyjeździe z Ukrainą 2:0. Nasi wschodni sąsiedzi w tabeli awansowali na pozycję lidera. Jeśli jednak Chorwacja w niedzielę złamie defensywę Kosowa, wówczas to ona powróci na 1. miejsce. W grze o awans wciąż pozostaje Islandia.

Chorwacja - Kosowo 0:0* (przerwany w 22. minucie)

Ukraina - Turcja 2:0 (2:0)
1:0 - Jarmolenko 18'
2:0 - Jarmolenko 42'