El. MŚ 2018: skromna wygrana Portugalii na Węgrzech. Cristiano Ronaldo tym razem bez gola

W spotkaniu 8. kolejki grupy B eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku, reprezentacja Portugalii pokonała na wyjeździe kadrę Węgier 1:0.

Tomasz Rosiński
Cristiano Ronaldo (nr 7) PAP/EPA / TIBOR ILLYES / Cristiano Ronaldo (nr 7)
Zdecydowanymi faworytami niedzielnej konfrontacji w Budapeszcie byli Portugalczycy, którzy przed własną publicznością ograli Węgrów 3:0. Jednakże węgierski zespół chciał powtórzyć swój sukces z zeszłorocznych mistrzostw Europy, podczas których zremisował z portugalską drużyną 3:3, a wówczas sporo krwi napsuł swoim rywalom Balazs Dzsudzsak.

Od pierwszego gwizdka holenderskiego sędziego Danny'ego Makkelie'a lepiej radzili sobie goście, którzy często atakowali lewym skrzydłem. Aktywni byli napastnicy Portugalii - Adrien Silva i Cristiano Ronaldo, ale nie potrafili zaskoczyć węgierskiej defensywy.

Węgrzy odpowiadali tylko sporadycznie, zaś najbardziej widoczny był ich kapitan - Dzsudzsak. Jeszcze większe problemy Madziarów rozpoczęły się w 30. minucie, kiedy nieodpowiedzialnie zachował się Tamas Priskin. Wtedy to węgierski napastnik trafił łokciem w twarz Pepe, za co został ukarany czerwoną kartką.

Przewaga przyjezdnych rosła z każdą kolejną minutą, ale mistrzowie Europy nie byli jej w stanie udokumentować w pierwszej połowie.

Druga odsłona potyczki rozpoczęła się dla podopiecznych Fernando Santosa znakomicie, gdyż w końcu udało im się strzelić gola. Autorem trafienia okazał się Andre Silva, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z lewej strony Cristiano Ronaldo i z najbliższej odległości uderzeniem głową pokonał Petera Gulacsiego.

Portugalczycy chcieli pójść za ciosem, lecz nie potrafili skonstruować kolejnej składnej akcji. Goście nabijali sobie jedynie statystyki podań i posiadania piłki, jednak nic z tego nie wynikało. Już do końca starcia obraz gry nie uległ zmianie, a Ronaldo i spółka triumfowali po raz siódmy w kwalifikacjach do przyszłorocznego mundialu.

Swoje kolejne spotkania w el. MŚ Portugalia i Węgry rozegrają 7 października. Rywalem mistrza Europy będzie Andora, natomiast Węgrzy zmierzą się ze Szwajcarią.