El. MŚ: Grali zawodnicy Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters /  /  Simeon Sławczew w meczu Bułgaria - Holandia
Reuters / / Simeon Sławczew w meczu Bułgaria - Holandia

Pięciu piłkarzy z trzech krajów reprezentowało polską Ekstraklasę w niedzielnych meczach eliminacji mistrzostw świata 2018.

Tylko dwaj zawodnicy z polskiej Lotto Ekstraklasy zaliczyli niedzielę do udanych dni. Konkretnie piłkarze reprezentacji Estonii, która wygrała 1:0 z Cyprem.

W pierwszym składzie wyszedł Sergei Zenjov z Cracovii, który rozegrał 78. minut spotkania. W 82.minucie na boisko wszedł za to weteran boisk Konstantin Vassiljev. Rozgrywający Piasta Gliwice oddał nawet w końcówce strzał, ale niecelny.

Mniej szczęścia mieli Łotysze. Ich drużyna przegrała 0:3 ze Szwajcarią. Vitalijs Maksimenko, obrońca Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę, zaś Deniss Rakels z Lecha Poznań wyszedł w pierwszym składzie, ale opuścił boisko już w 68. minucie.

W barwach Bułgarii zagrał Simeon Sławczew, który pojawił się na boisku w 24.minucie. Jego zespół przegrał na wyjeździe 1:3 z Holandią.

Czy polska Ekstraklasa w ciągu 5 lat może być wsród 10 najlepszych lig Europy?