Dariusz Mioduski: Nie może dojść do tego, by piłka stała się zabawą elit

Zdjęcie okładkowe artykułu: Prezes Legii Dariusz Mioduski
Prezes Legii Dariusz Mioduski
zdjęcie autora artykułu

Piłka nożna musi odpowiedzieć na pytanie, w którą stronę pójdzie. Jest zagrożenie, że dojdzie do wielkiego rozwarstwienia na bardzo bogatych i walczących o przetrwanie - mówi Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa i nowy wiceprezes ECA.

W tym artykule dowiesz się o:

Po dwóch latach pracy w zarządzie Dariusz Mioduski został wybrany wiceprezesem ECA, europejskiego stowarzyszenia klubów piłkarskich, jednej z najważniejszych instytucji piłkarskich. Właściciel Legii Warszawa walczy o interesy średnich i małych klubów.

- Doszliśmy do momentu, w którym zadecyduje się przyszłość futbolu. Czy piłka nożna stanie się grą elit? Może to pójść w tę stronę, że cała piłka zostanie zdominowana przez kilka wielkich klubów, zaś reszta będzie walczyła o przetrwanie. I to jest bardzo ważne z punktu widzenia m.in. polskiej piłki - mówi nam Mioduski.

- Jesteśmy nisko notowani w rankingach, znacznie niżej niż wskazuje na to nasz potencjał i sytuacja kraju na arenie międzynarodowej. My musimy walczyć we własnym zakresie o rozwój, a ja staram się walczyć tu, w ECA, o to by kluby z krajów takich jak Polska, nie były wypychane za margines - mówi.

Zaznacza, że ostatnie wielkie transfery paradoksalnie poprawiły sytuację średnich klubów.

- Przejście Neymara do PSG i wszystko co się z tym wiązało, uświadomiło szefom również tych największych klubów, że sprawy zmierzają w złym kierunku - mówi Mioduski.

Dodaje, że na zjeździe ECA byli też szefowie FIFA i UEFA, a więc Gianni Infantino i Aleksander Ceferin. Obaj podkreślili, że piłka nożna zmierza w niebezpiecznym kierunku.

[color=black]ZOBACZ WIDEO Kuba Przygoński: To był świetny weekend. Teraz myślę już tylko o Dakarze

[/color]

Źródło artykułu:
Czy uważasz, że piłka nożna w Europie zmierza w niebezpiecznym kierunku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Robert Kolakowski
5.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pan Mioduski lubi duzo gadac. Pozyjemy, zobaczymy, ocenimy go jak beda lub nie bedzie wynikow. Ja z jego, jednej z wielu, wypowiedzi wynikalo, ze Legia nie ma grac o mistrzostwo Polski lub Lige Czytaj całość
avatar
SpasionyKot
5.09.2017
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Piłka idzie w tym kierunku (niestety) i tego nie zmieni Mioduski, że wkrótce rozgrywki największych klubów np G-16 będą zamknięte dla reszty. A taka Polska i inne słabe kraje będą drenowane prz Czytaj całość
avatar
WiernyKibic22
5.09.2017
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ma rację. Takie Barcelony, Reale i PE$EŻE zdominowały rynek, podkupują całą ligę i nie tylko. Jeśli (tylko zakładając) Legia trafi na taką Barcelonę, to z góry jest skazywana na porażkę, bo nie Czytaj całość