Ligue 1: Paris Saint-Germain wygrało 5:1, gol Kyliana Mbappe Lottina w debiucie

Paris Saint-Germain nie zwalnia. Wicemistrz Francji odniósł piąte zwycięstwo w obecnym sezonie Ligue 1, rozbijając na wyjeździe FC Metz aż 5:1. Gola w debiucie zdobył Kylian Mbappe Lottin.

Szymon Mierzyński
piłkarze PSG PAP/EPA / EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: piłkarze PSG
Przez nieco ponad pół godziny musieli naciskać paryżanie, by w końcu otworzyć wynik, ale gdy już to zrobili za sprawą ładnej asysty Neymara i strzału Edinsona Cavaniego z ostrego kąta, natychmiast zdrzemnęli się w obronie i do wyrównania doprowadził uderzeniem z bliska Emmanuel Riviere.

Do przerwy mieliśmy prawdziwą sensację (dotąd FC Metz nie miało na koncie ani jednego punktu i zamykało tabelę), a gdyby tuż po zmianie stron Riviere nie spudłował na pustą bramkę po koszmarnym błędzie Alphonse Areoli, ekipa Unaia Emery'ego mogłaby mieć ogromne kłopoty z wywalczeniem pełnej puli.

Gospodarze nie mogą mówić o szczęściu, bo w 55. minucie zaszkodził im sędzia. Faul Benoita Assou-Ekotto na Kylianie Mbappe Lottinie kwalifikował się najwyżej na żółtą kartkę, lecz Sebastien Desiage postanowił wyrzucić winowajcę z boiska i z miejscowych całkowicie uszło powietrze.

Później już do ostatniego gwizdka oglądaliśmy zabawę faworyta. Cavani skompletował dublet, gola w debiucie zdobył Mbappe Lottin, swoje trafienie dorzucił Neymar, a kanonadę zakończył Lucas Moura.

Paryżanie triumfowali 5:1, są samodzielnym liderem Ligue 1 i czekają teraz na odpowiedź AS Monaco, które w sobotę zagra na wyjeździe z OGC Nice.

FC Metz - Paris Saint-Germain 1:5 (1:1)
0:1 - Edinson Cavani 31'
1:1 - Emmanuel Riviere 37'
1:2 - Kylian Mbappe Lottin 59'
1:3 - Neymar 69'
1:4 - Edinson Cavani 75'
1:5 - Lucas Moura 87'

FC Metz: Eiji Kawashima - Ivan Balliu, Milan Bisevac, Moussa Niakhate, Benoit Assou-Ekotto, Chris Philipps, Miguel Cafu (60' Matthieu Udol), Mathieu Dossevi, Renaud Cohade, Emmanuel Riviere (55' Opa Nguette), Nolan Roux (76' Brian Fernandez).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche, Thiago Motta (78' Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot (84' Christopher Nkunku), Julian Draxler, Kylian Mbappe Lottin, Neymar, Edinson Cavani (77' Lucas Moura).

Żółta kartka: Julian Draxler (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Benoit Assou-Ekotto /55' za faul.