Premier League: cenne zwycięstwa Chelsea i Tottenhamu. Jan Bednarek poza kadrą Southampton

Chelsea i Tottenham Hotspur odniosły cenne zwycięstwa w 4. kolejce Premier League. The Blues pokonali Leicester City (2:1), a Koguty ograły Everton (3:0). Tymczasem poza kadrą meczową w Southampton był Jan Bednarek.

Bartosz Zimkowski
N'Golo Kante i Alvaro Morata cieszą się po zdobyciu gola dla Chelsea PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Na zdjęciu: N'Golo Kante i Alvaro Morata cieszą się po zdobyciu gola dla Chelsea
Pojedynek na King Power Stadium nie był wielkim widowiskiem - zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy brakowało ciekawych akcji. Alvaro Morata co chwilę przegrywał pojedynki z Wesem Morganem, ale do czasu. Cztery minuty przed przerwą Cesar Azpilicueta dośrodkował piłkę na szósty metr, gdzie tym razem Morgan nie upilnował Moraty i Hiszpan strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Pięć minut po zmianie stron przypomniał o sobie N'Golo Kante. Francuz bardzo rzadko zdobywa bramki, a tym razem zrobił to w meczu przeciwko swojej byłej drużynie. Jego płaski strzał z 25 metrów powinien paść łupem Kaspera Schmeichela, ale Duńczyk nie sięgnął piłki.

Gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie. Jamie Vardy wywalczył rzut karny (sfaulował go Thibaut Courtois) i wykorzystał go uderzeniem w środek bramki.

Dużo bardziej okazale wygrał Tottenham Hotspur. Koguty na niełatwym terenie w Evertonie zwyciężyły gładko 3:0. Premierowe trafienia w sezonie zdobył król strzelców dwóch poprzednich sezonów - Harry Kane. Ostatnie dołożył dobrze nam znany z meczu z Kopenhagi Christian Eriksen. Tottenham awansował na piąte miejsce.

Próżno było szukać w meczowej kadrze Southampton Jana Bednarka. Polak ponownie nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych, ale Święci srogo zawiedli przegrywając na swoim stadionie z Watfordem 0:2.