Serie A: AS Roma udobruchała kibiców. Edin Dzeko goni Argentyńczyków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANGELO CARCONI  / Na zdjęciu: Edin Dzeko (z prawej) cieszy się po zdobyciu gola
PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Edin Dzeko (z prawej) cieszy się po zdobyciu gola

AS Roma wygrała pierwszy w sezonie mecz na własnym stadionie. W 4. kolejce Serie A wicemistrz Włoch pokonał 3:0 Hellas Werona. Dwa gole strzelił Edin Dzeko. W swoich zespołach nie zagrali Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski.

Kibice obejrzeli na Stadio Olimpico dwa mecze bez zwycięstwa AS Roma z rzędu. Nie była to długa seria, ale akurat w przypadku Giallorossich nietypowa. Przegrali na krajowym podwórku 1:3 z Interem Mediolan, a w Lidze Mistrzów zremisowali z Atletico Madryt. Plan rzymian na sobotę mógł być tylko jeden - pokonać beniaminka.

Roma atakowała od początku. Przez 15 minut oddała trzy celne uderzenia i praktycznie nie wpuszczała piłkarzy Hellas Werona na własną połowę. Napór musiał skończyć się golem. W 22. minucie Stephan El Shaarawy zagrał na jeden kontakt do Radji Nainggolana, po którego płaskim strzale zrobiło się 1:0.

Gola na 2:0 zdobył z kilku metrów Edin Dzeko. W idealne miejsce i w świetnym momencie wrzucił piłkę na głowę napastnika Alessandro Florenzi. Król strzelców poprzedniego sezonu zdobył drugą bramkę w obecnej kampanii. Hellas nie odpowiadał, więc Alisson nudził się między słupkami.

Dzeko postanowił wykorzystać mecz z beniaminkiem na pościg w rankingu strzelców za Paulo Dybalą oraz Mauro Icardim. Bośniak strzelił na 3:0 w 62. minucie po podaniu Aleksandara Kolarova. Do wspomnianych Argentyńczyków traci od soboty dwa trafienia. W 75. minucie Dzeko dostał do pomocy Patrika Schicka, a bezradni w jedenastu przyjezdni skończyli mecz w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Souprayena.

Tak samo jak Łukasz Skorupski mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartłomiej Drągowski. Podstawowym bramkarzem ACF Fiorentina jest Marco Sportiello i w spotkaniu z Bologna FC skapitulował raz po strzale Rodrigo Palacio. Nie przeszkodziło to podopiecznym Stefano Pioliego zwyciężyć 2:1 i przesunąć się do górnej połowy tabeli.

AS Roma - Hellas Werona 3:0 (2:0) 1:0 - Radja Nainggolan 22' 2:0 - Edin Dzeko 34' 3:0 - Edin Dzeko 62'

Roma: Alisson - Aleksandar Kolarov, Federico Fazio, Kostas Manolas (79' Hector Moreno), Alessandro Florenzi - Lorenzo Pellegrini, Daniele De Rossi, Radja Nainggolan (75' Patrick Schick) - Stephan El Shaarawy, Edin Dzeko, Cengiz Under (75' Gerson)

Hellas: Andrade Nicolas – Samuel Souprayen, Thomas Heurtaux, Alex Ferrari, Martin Caceres – Marcel Buechel (59' Daniele Verde), Bruno Zuculini (80' Marco Fossati), Romulo - Mattia Valoti, Moise Kean (64' Giampaolo Pazzini), Daniel Bessa

Żółte kartki: De Rossi (Roma) oraz Souprayen, Valoti (Hellas)

Czerwona kartka: Samuel Souprayen (Hellas) /66' - za drugą żółtą/

Sędzia: Luca Pairetto.

ACF Fiorentina - Bologna FC 2:1 (0:0) 1:0 - Federico Chiesa 51' 2:0 - Rodrigo Palacio 52' 2:1 - German Pezzella 69'

Czy AS Roma zakończy sezon w Serie A na podium?