Serie A: Inter Mediolan walczył do końca. Pierwszy gol Milana Skriniara

Inter Mediolan wciąż z kompletem zwycięstw w Serie A. Drużyna Luciano Spallettiego miała dużo problemów w meczu z FC Crotone, mimo to potrafiła wygrać 2:0 dzięki bramkom w ostatnich 10 minutach.

Na zdjęciu radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / ALBANO ANGILLETTA / Na zdjęciu radość piłkarzy Interu Mediolan
Po trzech kolejkach Inter Mediolan był jedną z czterech drużyn w Serie A z kompletem zwycięstw, natomiast FC Crotone jedną z pięciu bez wygranej. Narazzurri byli faworytami i przyjechali do Crotone zrewanżować się za sensacyjną porażkę z kwietnia. Wówczas gospodarze przeprowadzali ułańską szarżę po utrzymanie, a Inter był w kryzysie pod wodzą Stefano Pioliego.

Wbrew większości przewidywań pierwszy kwadrans meczu należał do FC Crotone. Czujność Samira Handanovicia przetestowali obaj napastnicy Ante Budimir i Aleksandar Tonev. Słoweniec poradził sobie ze strzałem byłego zawodnika Lecha Poznań z linii pola karnego.

Drużyna z Mediolanu miała w pierwszej połowie ponad 60 procent posiadania piłki, ale oddała dwa razy mniej strzałów, tylko jeden celny. Blisko gola dla faworyta był Joao Mario, ale jakby wystraszył się Alexa Cordaza i w sytuacji sam na sam ominął nie tylko golkipera, ale również bramkę. Niewiele było w tym meczu widać Mauro Icardiego, współlidera klasyfikacji strzelców.

Im dłużej trwała niemoc strzelecka Interu, tym więcej było w jego działaniach nerwowości. Trener Luciano Spalletti wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Matiasa Vecino oraz Yuto Nagatomo. Japończyk zagrał po raz 200. w Interze. Nie uczcił jubileuszu golem.

Bramkę dla Interu strzelił inny obrońca. W 82. minucie Milan Skriniar trafił do bramki przeciwnika po raz pierwszy po transferze do klubu z Mediolanu, a wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Ivan Perisić.

FC Crotone - Inter Mediolan 0:2 (0:0)
0:1 - Milan Skriniar 82'
0:2 - Ivan Perisić 90'

Crotone: Alex Cordaz - Mario Sampirisi, Arlind Ajeti (67' Leandro Castan), Federico Ceccherini (85' Marco Tumminello), Bruno Martella - Marcus Rohden (72' Davide Faraoni), Rolando Mandragora, Andrea Barberis, Adrian Stoian - Aleksandar Tonew, Ante Budimir

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio (85' Andrea Ranocchia), Milan Skriniar, Joao Miranda, Henrique Dalbert (64' Yuto Nagatomo) - Roberto Gagliardini (56' Matias Vecino), Borja Valero - Antonio Candreva, Joao Mario, Ivan Perisić - Mauro Icardi

Żółte kartki: Cordaz (Crotone) oraz Miranda, Candreva (Inter)

Sędzia: Luca Banti

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Inter Mediolan rozwija się pod wodzą Luciano Spallettiego?