Serie A: popis Paulo Dybali. Trzy gole w 100. meczu w Juventusie

Juventus wygrał 3:1 na stadionie US Sassuolo w 4. kolejce Serie A. Paulo Dybala uczcił 100. występ w klubie z Turynu trzema golami. W tym sezonie strzelił już osiem bramek w lidze.

Paulo Dybala w koszulce Juventusu PAP/EPA / ANDREA DI MARCO / Paulo Dybala w koszulce Juventusu
Na początku sezonu Juventus miał problem, ilekroć wyjechał z Turynu. Przegrał 2:3 z Lazio Rzym mecz o Superpuchar Włoch, później odrabiał dwa gole straty w spotkaniu z Genoa CFC, a w środku tygodnia dostał lanie 0:3 od FC Barcelona w Lidze Mistrzów. Po nieudanym występie na Camp Nou drużyna zamierzała wygrać pewnie na stadionie US Sassuolo. Można powiedzieć, że zadanie wykonała, choć nie uniknęła małych kłopotów.

Trener Massimiliano Allegri mógł skorzystać w meczu ze swoim byłym klubem z Mario Mandzukicia. Do gry wróciło więc trio ofensywne, które wspólnie z Chorwatem tworzą Argentyńczycy Gonzalo Higuain oraz Paulo Dybala.

Najgroźniejszy z nich jest Dybala. W 16. minucie były napastnik US Palermo strzelił na 1:0 zza pola karnego. Podkręcona piłka wpadła w narożnik bramki, a Andrea Consigli nawet nie próbował jej zatrzymać. Dybala strzela piękne gole z wysoką częstotliwością, a w klasyfikacji snajperów został samodzielnym liderem. Po przerwie powiększał przewagę nad konkurentami.

Juventus przeważał, co nie oznacza, że mecz był jednostronny. Gianluigi Buffon wykazał się dwa razy w pierwszej połowie. Weteran zatrzymał w 27. minucie uderzenie Diego Falcinellego, a niewiele później próbę Matteo Politano. Obrona z Turynu znów nie była formacją nie do przejścia.

Na początku drugiej połowy dwa gole. Paulo Dybala strzelił 51. bramkę w 100. meczu w Juventusie dużym palcem zza pola karnego. Niewiele później Matteo Politano zmniejszył prowadzenie mistrza Włoch na 2:1 i jeszcze mogło być ciekawie w Reggio Emilia.

W 63. minucie kibice gospodarzy wznosili wzrok w niebiosa zamiast patrzeć na boisko. Słusznie obawiali się rzutu wolnego, który z 20. metra wykonywał Paulo Dybala. Argentyńczyk strzelił idealnie ponad murem do siatki na 3:1. Dybala gra aktualnie we Włoszech "w swojej lidze". Po występie na terenie US Sassuolo ma średnią dwa gole na mecz. Kompletnie przyćmił Gonzalo Higuaina.

Juventus jest liderem Serie A. Poza nim dotychczas wyłącznie zwyciężają piłkarze Interu Mediolan, SSC Napoli i Sampdorii Genua.

US Sassuolo - Juventus Turyn 1:3 (0:1)
0:1 - Paulo Dybala 16'
0:2 - Paulo Dybala 49'
1:2 - Matteo Politano 51'
1:3 - Paulo Dybala 63'

Sassuolo: Andrea Consigli - Timo Letschert, Paolo Cannavaro, Francesco Acerbi - Pol Lirola, Luca Mazzitelli (58' Alfred Duncan), Francesco Magnanelli (78' Alessandro Matri), Stefano Sensi, Claud Adjapong - Matteo Politano (67' Antonino Ragusa), Diego Falcinelli

Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner (72' Andrea Barzagli), Daniele Rugani, Giorgio Chiellini, Alex Sandro - Miralem Pjanić, Blaise Matuidi - Juan Cuadrado, Paulo Dybala (85' Federico Bernardeschi), Mario Mandzukić - Gonzalo Higuain (78' Douglas Costa)

Żółte kartki: Adjapong (Sassuolo) oraz Alex Sandro, Bernardeschi (Juventus)