Primera Division: Valencia rozgromiła rywala. Hat-trick w 8 minut!

Valencia rozprawiła się z Malagą 5:0! Bohaterem spotkania został Simone Zaza, który w 8 minut drugiej połowy strzelił 3 bramki.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Valencia CF PAP/EPA / PAP/EPA/KAI FOERSTERLING / Na zdjęciu: Valencia CF
Simone Zaza wrócił z hukiem do podstawowego składu Valencii! Włoski napastnik między 55 i 63 minutą 3-krotnie kierował piłkę do siatki Malagi. 26-latek wykorzystywał świetne podania Carlesa Solera i Martina Montoi, a na sam koniec wykorzystał błędy w defensywie rywali.

Dla Zazy był to pierwszy hat-trick w barwach Valencii, do której trafił w styczniu tego roku. Reprezentant Włoch w tym sezonie strzelił 4 gole i na tę chwilę lepszym dorobkiem może pochwalić się jedynie Lionel Messi.

Jeszcze przed hat-trickiem Zazy do siatki trafił Santi Mina (również asystował Soler), a dzieła zniszczenia dokonał zmiennik Włocha - Rodrigo.

Valencia zaczęła sezon bez porażki (2 zwycięstwa, 3 remisy), z kolei Malaga z zerowym dorobkiem zamyka ligową tabelę.

Valencia CF - Malaga CF 5:0 (1:0)
1:0 - Santi Mina 17'
2:0 - Simone Zaza 55'
3:0 - Simone Zaza 60'
4:0 - Simone Zaza 63'
5:0 - Rodrigo 86'

Czy Valenciia w tym sezonie awansuje do europejskich pucharów?