Bundesliga: Borussia Dortmund nie zwalnia tempa, dobry mecz Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. W spotkaniu 5. kolejki Bundesligi dortmundczycy pokonali na wyjeździe Hamburger SV 3:0. Tym samym BVB zachowało pozycję lidera.

Łukasz Witczyk
 Shinji Kagawa PAP/EPA / PAP/EPA/DAVID HECKER / Na zdjęciu: Shinji Kagawa
Borussia Dortmund potwierdziła wysoką formę i po pięciu kolejkach jest liderem Bundesligi. Dortmundczycy odnieśli czwarte w tym sezonie zwycięstwo. Choć w Hamburgu nie zachwycali stylem gry, to bezlitośnie wykorzystali błędy defensywy przeciwników. To było zasłużone zwycięstwo zespołu Petera Bosza.

Borussia już w 8. minucie mogła objąć prowadzenie, ale tuż obok bramki strzelił Christian Pulisić, a kilka chwil później Pierre-Emerick Aubameyang trafił w słupek. Dla HSV były to sygnały ostrzegawcze, z których zespół gospodarzy nie wyciągnął wniosków.

W 24. minucie było 1:0 dla Borussii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Shinjiego Kagawy, a Japończyk z trzech metrów wpakował piłkę do siatki. Borussia przeważała, a hamburczycy odgryzali się pojedynczymi akcjami. Momentami potrafili zdominować przeciwników, ale w ofensywie byli bezradni.

W drugiej połowie Borussia kontrolowała losy spotkania. W 63. minucie kapitalną kontrą popisali się goście. Andrij Jarmolenko zagrał do Aubameyanga, a Gabończyk z metra wpakował piłkę do pustej bramki. HSV starało się jeszcze zdobyć choćby kontaktowego gola, ale w 79. minucie złudzeń gospodarzy pozbawił Christian Pulisić, który wykorzystał dogranie Mahmouda Dahouda i zdobył trzeciego gola dla BVB.

Dobry mecz rozegrał Łukasz Piszczek, który skutecznie grał w defensywie i przecinał ataki hamburczyków. Dodajmy, że po pięciu meczach Borussia jest jedyną drużyną w Bundeslidze, która nie straciła jeszcze bramki.

Hamburger SV - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)
0:1 - Shinji Kagawa 24'
0:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 63'
0:3 - Christian Pulisić 79'

Hamburger SV: Christian Mathenia - Dennis Diekmeier, Kyrikos Papadopoulos, Mergim Mavraj, Gotoku Sakai (48' Douglas Santos) - Gideon Jung, Walace, Sejad Salihović (70' Luca Waldschmidt) - Andre Hahn, Lewis Holtby - Bobby Wood (84' Vasilije Janjicić).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papasthatopoulos, Omer Toprak, Dan-Axel Zagadou (83' Jacob Bruun Larsen) - Gonzalo Castro, Nuri Sahin, Shinji Kagawa (66' Mahmoud Dahoud) - Andrij Jarmolenko (66' Maximilian Phillip), Christian Pulisić - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Kyriakos Papadopoulos, Gotoku Sakai, Lewis Holtby (Hamburger SV).