Czerwone urodziny Jacka Góralskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Jacek Góralski zadebiutował w reprezentacji Polski 14 listopada 2016 roku

W swoje 25. urodziny niezbyt przyjemny prezent otrzymał Jacek Góralski. W 1/16 Pucharu Bułgarii jubilat opuścił boisko z czerwoną kartką.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=28386]

Jacek Góralski[/tag] po przejściu do zespołu Ludogorca Razgrad przeżywa sinusoidę. Na ogół gra w pierwszej jedenastce, lecz w ostatnim meczu ligowym przeciwko Botewowi Płowdiw podniósł się z ławki jedynie na ostatnie 6 minut. W czwartkowym spotkaniu I rundy Puchar Bułgarii wyszedł na boisko już od pierwszej minuty. Niemniej tego starcia nie będzie wspominać szczególnie miło.

Mistrzowie Bułgarii i uczestnicy fazy grupowej Ligi Europy do 77. minuty utrzymywali jednobramkowe prowadzenie przeciwko II-ligowej drużynie Oboriszte Panagjuriszte, lecz stracili gola, czego efektem była konieczność rozegrania dodatkowych 30 minut dogrywki. W 95. minucie reprezentant Polski otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo to Ludogorec wygrał ostatecznie 3:2, a awans do najlepszej szesnastki pucharu zapewnił Rumun Claudiu Keseru, zdobywając dwa gole.

Góralski przeszedł do drużyny z Razgradu za 1,5 miliona euro. Dobrymi występami w Lotto Ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok zasłużył na powołanie od Adama Nawałki. Jak dotąd w naszej narodowej drużynie rozegrał jedno spotkanie przeciwko Słowenii w listopadzie 2016 roku. Wówczas Polacy zremisowali we Wrocławiu 1:1.

Nie wiadomo jednak, czy tym razem popularny Góral ponownie znajdzie uznanie w oczach selekcjonera. Niepewna sytuacja w czołowym klubie przeciętnej ligi bułgarskiej nie przybliża go do poprawy swojej sytuacji. Coraz lepszą formę prezentuje Grzegorz Krychowiak, który po transferze na Wyspy Brytyjskie regularnie zbiera wysokie noty w ekipie West Bromwich Albion i najprawdopodobniej wróci do polskiego zespołu. Wyżej w hierarchii na pozycji defensywnego pomocnika znajdują się też Karol Linetty z Sampdorii Genua i Krzysztof Mączyński z Legii Warszawa. Już jutro dowiemy się czy trener Nawałka powoła Góralskiego na kluczowe eliminacyjne spotkania z Armenią i Czarnogórą.

Czy Jacek Góralski otrzyma powołanie na mecze z Armenią i Czarnogórą?