Nice I liga: koniec zimy w Chorzowie. Ruch w końcu na plusie

Ruch Chorzów pokonał w Siedlcach miejscową Pogoń 3:1 i w ligowej tabeli może się pochwalić dodatnią liczbą punktów. Do kolejnej drużyny zespół z Cichej traci 7 punktów, a do bezpiecznej strefy 9.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Dziesięć kolejek piłkarzom Ruchu Chorzów zajęło odrabianie strat związanych z karą punktową nałożoną przez Komisję Licencyjną. Niebiescy, którzy sezon rozpoczęli z bagażem pięciu ujemnych punktów, w niedzielę pokonali w Siedlach Pogoń 3:1.

Gole w meczu padały po zmianie stron. W pierwszej połowie podobać mógł się Ruch, ale chorzowianie grali nieskutecznie. Goście prowadzenie objęli w 57. minucie. Po podaniu Vilima Posinkovicia piłkę w bramce z bliska umieścił Artur Balicki.

Po stracie gola do ataku ruszyła Pogoń. Gospodarze dopiero w 84. minucie doprowadzili do wyrównania. Po rzucie rożnym do siatki trafił Jarosław Ratajczak. Pogoń dążyła do wygranej, wiedząc, że w od początku sezonu ślązacy gole tracą w końcówkach. Tym razem to jednak podopieczni Juana Ramona Rochy zadali decydujące ciosy. W 88. minucie kapitalnym strzałem popisał się Bartosz Nowak.

W doliczonym czasie, przy rzucie rożnym dla siedlczan, w pole karne Ruchu zawędrował nawet Rafał Misztal. Chorzowianie przejęli piłkę i Michał Walski uderzeniem do pustej bramki zapewnił Niebieskim pierwszą wygraną w meczu wyjazdowym od... marca.

Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:3 (0:0)
0:1 - Balicki 57'
1:1 - Ratajczak 84'
1:2 - Nowak 88'
1:3 - Walski 90+3'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak - Dawid Polkowski, Daniel Chyła, Łukasz Jegliński (60' Michał Bajdur), Grzegorz Tomasiewicz (85' Damian Świerblewski), Dominik Kun (64' Adrian Paluchowski) - Dariusz Zjawiński.

Ruch Chorzów: Nikołaj Bankow - Santiago Villafane, Miłosz Trojak, Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Michał Walski, Maciej Urbańczyk, Giacomo Mello (70' Mateusz Zawal), Vilim Posinković (81' Bartosz Nowak) - Artur Balicki (63' Adam Setla).

Żółte kartki: Wichtowski, Żytko, Chyła (Pogoń) oraz Trojak, Setla, Bankow, Walski (Ruch).