Bundesliga: VfB Stuttgart uratowało zwycięstwo z outsiderem. Kontuzja Marcina Kamińskiego

W meczu otwierającym 8. kolejkę Bundesligi VfB Stuttgart pokonało 1.FC Koeln 2:1. Już w 18. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Marcin Kamiński. Z kolei Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Witczyk
Piłkarze VfB Stuttgart (pierwszy z lewej Marcin Kamiński) PAP / DPA / Pressefoto Baumann / Na zdjęciu: Piłkarze VfB Stuttgart (pierwszy z lewej Marcin Kamiński)
Obie drużyny sezon rozpoczęły poniżej oczekiwań. Beniaminek ze Stuttgartu miał na swoim koncie 7 punktów i wygrana pozwoliłaby mu uciec od strefy spadkowej. Z kolei w Kolonii były fatalne nastroje. W siedmiu kolejkach Kozły wywalczyły tylko jeden punkt i są outsiderem Bundesligi.

W podstawowym składzie gospodarzy mecz rozpoczął Marcin Kamiński, ale już w 18. minucie musiał opuścić boisko. Powodem był uraz stawu skokowego, który uniemożliwił polskiemu obrońcy dalszą grę. Do tego czasu był pewnym punktem beniaminka.

W 37. minucie VfB objęło prowadzenie. Po szybkiej akcji Simon Terodde odegrał do Anastasiosa Donisa, a ten wyprzedził obrońców rywali i pokonał Timo Horna. Gospodarze starali się kontrolować przebieg meczu i utrzymać prowadzenie, ale goście robili wszystko, by doprowadzić do remisu.

Zespół z Kolonii dopiął swego w 77. minucie. Wtedy to na strzał z 20. metra zdecydował się Dominique Heintz. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że golkiper gospodarzy nie zdołał skutecznie interweniować.

W końcówce było sporo kontrowersji. Arbiter kilka minut czekał na analizę zapisu wideo dotyczącą rzutu karnego dla 1.FC Koeln. Ostatecznie faulu nie było. W czwartej minucie doliczonego czasu VfB przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na wagę wygranej zdobył Chadrac Akolo.

VfB Stuttgart - 1.FC Koeln 2:1 (1:0)
1:0 - Anastasios Donis 38'
1:1 - Dominique Heintz 77'
2:1 - Chadrac Akolo 90+4'

Czy 1.FC Koeln utrzyma się w Bundeslidze?