Ligue 1: Olympique Lyon górą w hicie z AS Monaco! Kamil Glik bliski sprokurowania rzutu karnego

Wielkie emocje w hicie 9. kolejki Ligue 1. Olympique Lyon rzutem na taśmę, dzięki bramce w doliczonym czasie, wygrał z AS Monaco 3:2. Przed przerwą Kamil Glik mógł sprokurować rzut karny, ale uratowała go błędna decyzja sędziego.
Szymon Mierzyński
Balde Diao Keita (z lewej) i Fernando Marcal (z prawej) Reuters / Robert Pratta / Na zdjęciu: Balde Diao Keita (z lewej) i Fernando Marcal (z prawej)

To było w 29. minucie - przy stanie 2:1 dla Les Gones. Polak zablokował wtedy strzał Mariano Diaza, jednak zrobił to wyciągniętą ręką. Odległość była spora, stoper mistrza Francji odniósł sporą korzyść i Benoit Bastien powinien wskazać na "wapno", czego ostatecznie nie zrobił.

Największe emocje mieliśmy w pierwszej części. Olympique sprawiał wtedy lepsze wrażenie, dwukrotnie obejmował prowadzenie, lecz nie radził sobie w defensywie. Najładniejszą bramkę zdobył Adama Traore, który w 34. minucie dopadł do piłki w okolicach linii pola karnego i zjawiskową bombą posłał ją niemal w okienko. Palce lizać!

Po przerwie tempo spadło, widowisko nie było już tak ekscytujące i wydawało się, że wszystko zmierza do remisu. Nic z tego. W piątej doliczonej minucie piłkarze z Lyonu wykorzystali ostatnią szansę. Nabil Fekir kapitalnie wykonał rzut wolny i trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem przy słupku. W ten sposób skompletował dublet, bo Danijel Subasić skapitulował po jego próbie także przed przerwą.

Olympique wygrał 3:2 i awansował na 4. miejsce w tabeli Ligue 1. Monaco wciąż jest wiceliderem, lecz jeśli Paris Saint-Germain pokona w sobotę Dijon FCO, to odskoczy od mistrza Francji na odległość aż sześciu punktów.

Olympique Lyon - AS Monaco 3:2 (2:2)
1:0 - Mariano Diaz 11'
1:1 - Rony Lopes 17'
2:1 - Nabil Fekir 23'
2:2 - Adama Traore 34'
3:2 - Nabil Fekir 90+5'

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Kenny Tete, Mapou Yanga-Mbiwa, Mouctar Diakhaby, Ferland Mendy (84' Fernando Marcal), Lucas Tousart, Tanguy Ndombele (80' Myziane Maolida), Bertrand Traore (60' Memphis Depay), Nabil Fekir, Houssem Aouar, Mariano Diaz.

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Terence Kongolo, Soualiho Meite, Joao Moutinho, Rony Lopes, Adama Traore (80' Youri Tielemans), Thomas Lemar (89' Gabriel Boschilia), Balde Diao Keita (90+3' Guido Carrillo).

Żółte kartki: Nabil Fekir, Mapo Yanga-Mbiwa, Anthony Lopes, Mouctar Diakhaby (Olympique Lyon) oraz Adama Traore (AS Monaco).