Serie A: ACF Fiorentina skromnie, ale pewnie pokonała Udinese. Polacy widzami

ACF Fiorentina pokonała 2:1 Udinese Calcio w 8. kolejce Serie A. Bartłomiej Drągowski przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych lepszego zespołu, a Paweł Bochniewicz wypadł z kadry meczowej Udinese.

Cyril Thereau PAP/EPA / MAURIZIO DEGL INNOCENTI / Na zdjęciu: Cyril Thereau
Obrona Udinese Calcio kruszała w ekspresowym tempie. ACF Fiorentina miała zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i im dłużej trwał mecz, tym lepsze stwarzała sytuacje. W 22. minucie przyjezdnych uratował sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego. Niewiele później obrońca na linii bramkowej. W 28. minucie ratownik się już nie znalazł i Cyril Thereau wpakował piłkę z bliska do siatki Albano Bizzarrego.

W bramce Fiorentiny grał tradycyjnie Marco Sportiello kosztem Bartłomieja Drągowskiego. Trudno się temu dziwić. Przed przerwą reprezentacyjną były zawodnik Atalanty bronił wyśmienicie. W pojedynku z Udinese nudził się. Choćby chciał się wykazać, to nie miał do tego okazji. Statystyki klubu Pawła Bochniewicza po 40 minutach to 25 procent posiadania piłki, zero strzałów celnych, zero niecelnych, zero zablokowanych. Trudno było uwierzyć, że Udinese wygrało poprzednie spotkanie 4:0 z Sampdorią Genua.

Pierwszą interwencję Sportiello zaprezentował kilka minut po przerwie. Zza pola karnego mierzył Ali Adnan. Wejście dwóch zmienników trochę poprawiło grę gości, dlatego Fiorentina musiała zdobyć drugiego gola dla bezpieczeństwa. Jego autorem w 57. minucie był ponownie Thereau, który przesunął się na szóste miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A. Odpowiedzią przyjezdnych było tylko trafienie kontaktowe Samira.

Drużyna z Florencji wygrała po trzech kolejkach bez wiktorii i zbliżyła się do górnej połowy tabeli.

ACF Fiorentina - Udinese Calcio 2:1 (1:0)
1:0 - Cyril Thereau 28'
2:0 - Cyril Thereau 57'
2:1 - Samir 72'

Fiorentina: Marco Sportiello - Cristiano Biraghi, Davide Astori, German Pezzella, Vincent Laurini - Jordan Veretout, Milan Badelj - Cyril Thereau (84' Carlos Sanchez), Marco Benassi (76' Vitor Hugo), Federico Chiesa (80' Valentin Eysseric) - Giovanni Simeone

Udinese: Albano Bizzarri - Samir, Bram Nuytinck, Gabriele Angella, Silvan Widmer (46' Ali Adnan) - Jakub Jankto, Antonin Barak, Seko Fofana (69' Stipe Perica) - Rodrigo de Paul, Maxi Lopez, Kevin Lasagna (46' Matos)

Żółte kartki: Veretout (Fiorentina) oraz Samir (Udinese)

Sędzia: Massimiliano Irrati