Serie A: Atalanta Bergamo wrzuciła wyższy bieg po przerwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/PAOLO MAGNI / Piłkarze Atalanty Bergamo
PAP/EPA / PAP/EPA/PAOLO MAGNI / Piłkarze Atalanty Bergamo

Atalanta Bergamo awansowała do górnej połowy tabeli Serie A dzięki zwycięstwu 3:0 z Hellas Werona w 10. kolejce. Uczestnik Ligi Europy strzelił wszystkie gole w drugiej połowie. Grupka podstawowych piłkarzy odpoczywała.

W tym artykule dowiesz się o:

Atalanta wykorzystała szansę na odniesienie drugiego z rzędu zwycięstwa w lidze. To seria najkrótsza z możliwych, ale uczestnik europejskich pucharów nie miał takiej od początku sezonu. Z powodu występu w Lidze Europy drużyna z Bergamo ma najintensywniejszy terminarz od 26 lat, co odbijało się na jej wynikach w Serie A. Przed pojedynkiem z Hellas Werona była w dolnej połowie tabeli.

Trener Gian Piero Gasperini dał odpocząć między innymi Etritowi Berishy, Andrei Petagnii, Leonardo Spinazzoli. Nie zagrał składem rezerwowym, ale eksperymentalnym z Robinem Gosensen na skrzydle i Andreasem Corneliusem w ataku. Atalanta przeważała od początku spotkania i rozgrywała piłkę na połowie beniaminka.

W pierwszej połowie sędzia Livio Marinelli nie uznał gola obu drużynom dzięki technologii VAR. W 33. minucie stwierdził, że Andreas Cornelius złamał przepisy przed podaniem do Remo Freulera. Niewiele później powtórka pomogła arbitrowi dowiedzieć się o spalonym Moise Keana. Hellas odgryzł się gospodarzom, czego nie zrobił już w drugiej połowie.

W 50. minucie Atalanta potwierdziła przewagę golem Remo Freulera. Szwajcar ominął Nicolasa płaskim strzałem w sytuacji sam na sam. Na 2:0 trafił zza pola karnego Josip Ilicić, a asystę do gola dorzucił na swoje konto Freuler. W kwadransie po przerwie Atalanta zagwarantowała sobie zwycięstwo, które później podsumowała bramką Jasmina Kurticia na 3:0.

Atalanta Bergamo - Hellas Werona 3:0 (0:0) 1:0 - Remo Freuler 50' 2:0 - Josip Ilicić 59' 3:0 - Jasmin Kurtić 74'

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Mattia Caldara, Jose Luis Palomino - Hans Hateboer, Remo Freuler, Marten de Roon, Robin Gosens - Josip Ilicić (78' Riccardo Orsolini), Alejandro Gomez (75' Luca Vido) - Andreas Cornelius (63' Jasmin Kurtić)

Hellas: Nicolas - Thomas Heurtaux (68' Lee Seung-Woo), Antonio Caracciolo, Samuel Souprayen, Mohamed Fares – Romulo, Marco Fossati, Daniel Bessa - Moise Kean (82' Mattia Zaccagni), Daniele Verde, Alessio Cerci (64' Giampaolo Pazzini)

Sędzia: Livio Marinelli

Czy Atalanta Bergamo będzie na półmetku sezonu w górnej połowie tabeli Serie A?