Serie A: Inter Mediolan pokonał Sampdorię. Gol Kownackiego obudził drużynę

Inter Mediolan nocuje w fotelu lidera Serie A po zwycięstwie 3:2 z Sampdorią Genua. Gola dla pokonanego zespołu strzelił Dawid Kownacki. Zagrali również Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Piłkarze Interu cieszą się z gola PAP/EPA / PAP/EPA/MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Piłkarze Interu cieszą się z gola
W poprzednim meczu Interu Mediolan z Sampdorią Genua piłkarze oddali 30 strzałów. Przyjezdni wygrali w kwietniu 2:1 i po kilkudziesięciu latach przerwy zdobyli Mediolan. Na początku rewanżu obie drużyny oddawały uderzenie średnio co minutę, więc zanosiło się na równie ofensywny pojedynek.

Dużo działo się na lewym skrzydle Interu. Początkowo Bartosz Bereszyński wygrał dwa pojedynki z Ivanem Perisiciem, jednak z czasem zaczął się gubić. Chorwat przedarł się lewym skrzydłem i oddał płaskie uderzenie, a niewiele później po dośrodkowaniu Perisicia nieznacznie chybił Danilo D'Ambrosio. Zarysowała się przewaga wicelidera.

W 17. minucie Inter wyszedł na prowadzenie 1:0. Gospodarze mieli korner po strzale Antonio Candrevy. Dośrodkowanie z narożnika boiska skierował w pole bramkowe Matias Vecino, a tam Milan Skriniar wyprzedził Christiana Puggioniego i wepchnął piłkę do bramki. Słowak grał jeszcze w poprzednim sezonie w Sampdorii. Już w pierwszym spotkaniu z byłym klubem dał się mu we znaki.

Napór zespołu z Mediolanu rósł. Sampdoria zaczęła spotkanie nieźle, ale po zmianie wyniku nie potrafiła niczym odpowiedzieć. Po szalonym meczu z Napoli bramkarz Samir Handanović odpoczywał. W 32. minucie Mauro Icardi strzelił z woleja na 2:0 i w 10. kolejce przekroczył granicę 10 goli w sezonie. Przed sobą ma w klasyfikacji strzelców tylko Ciro Immobile z Lazio. Przed przerwą Icardi trafił jeszcze w poprzeczkę, a Perisić z 40. metra w słupek.

W drugiej połowie Sampdoria grała trzema nominalnymi napastnikami. Do Fabio Quagliarelli i Duvana Zapaty dołączył w przodzie Gianluca Caprari. Zmiennik oddał uderzenie w boczną siatkę z rzutu wolnego po faulu na Bereszyńskim. Sampdoria niby atakowała, ale strzała ślepakami.

Co innego Inter, który w 54. minucie prowadził 3:0. Cała drużyna przeprowadziła składną akcję, a superstrzelec Icardi zakończył ją strzałem z bliska po asyście Perisicia. Ekipa z Mediolanu była prawie pewna, że wygra i będzie nocować w fotelu lidera. Dotychczas najlepsze w tabeli SSC Napoli powalczy w środę z Genoa CFC.

W 57. minucie na boisku zameldował się Dawid Kownacki i tak samo jak w poprzednim spotkaniu z FC Crotone nie potrzebował dużo czasu na zdobycie gola. Po ośmiu minutach wbiegł za obrońców Interu i po wrzutce Quagliarelli strzelił z ostrego kąta między nogami Handanovicia a słupkiem na 3:1. Krótko po golu Kownackiego pojawił się na murawie Karol Linetty.

Sampdoria z trzema Polakami grała nieco lepiej, ale na uratowanie się przed drugą porażką w sezonie było trochę za późno. W 85. minucie Quagliarella główkował na 3:2 po wrzutce zza pola karnego Dennisa Praeta i było to ostatnie słowo przyjezdnych w Mediolanie.

Inter Mediolan - Sampdoria Genua 3:2 (2:0)
1:0 - Milan Skriniar 17'
2:0 - Mauro Icardi 32'
3:0 - Mauro Icardi 54'
3:1 - Dawid Kownacki 64'
3:2 - Fabio Quagliarella 85'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Yuto Nagatomo (84' Davide Santon) - Matias Vecino (74' Joao Mario), Roberto Gagliardini - Antonio Candreva, Borja Valero, Ivan Perisić - Mauro Icardi (87' Eder)

Sampdoria: Christian Puggioni - Bartosz Bereszyński, Matias Silvestre, Gianmarco Ferrari, Nicola Murru - Dennis Praet, Edgar Barreto (65' Karol Linetty), Lucas Torreira - Gaston Ramirez (46' Gianluca Caprari) - Fabio Quagliarella, Duvan Zapata (57' Dawid Kownacki)

Żółte kartki: Gagliardini, Eder (Inter) oraz Murru, Quagliarella (Sampdoria)