The Championship: kolejna porażka Hull City, gol Kamila Grosickiego na otarcie łez

Hull City poniosło kolejną - siódmą w tym sezonie - porażkę w The Championship i tym razem przegrało 1:3 z Middlesbrough. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił Kamil Grosicki, który pojawił się na boisku w 53. minucie.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Zespół z Kingston upon Hull gra w ostatnim czasie kratkę. W poprzedniej serii gier The Championship "Tygrysy" przegrały z Nottingham Forest (2:3) i tym razem chciały sprawić radość swoim kibicom, co im się nie udało, gdyż musiały uznać wyższość Middlesbrough.

Wtorkowa rywalizacja na KC Stadium rozpoczęła się bardzo dobrze dla przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie już w 13. minucie za sprawą Martina Braithwaite'a.

Gospodarze po stracie bramki ruszyli do ataku, częściej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Natomiast w 36. minucie swoją okazję do strzelenia gola wykorzystał Britt Assombalonga, dzięki któremu ekipa "Boro" wygrywała 2:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Tuż po przerwie na boiskowe wydarzenia zareagował trener Hull City, Leonid Słucki, który najpierw posłał do boju Nouhę Dicko, a 7 minut później Kamila Grosickiego. To właśnie ci zawodnicy stworzyli akcję, po której padła bramka dla miejscowej ekipy. W 72. minucie Dicko dograł futbolówkę do Grosickiego, zaś ten ładnym strzałem z 17 metrów pokonał Darrena Randolpha. To trzecie trafienie Polaka w obecnej edycji zmagań na zapleczu Premier League.

"Tygrysy" w końcówce potyczki miały nadzieję na wywalczenie choćby punktu w starciu z piłkarzami Middlesbrough, ale finisz należał do rywali, którzy zadali zabójczy cios w 85. minucie. Wtedy to rzut karny wykorzystał Grant Leadbitter i ustalił rezultat tego meczu.