Ligue 1: koncert Monaco. Mistrzowie skuteczniejsi od PSG

W sobotę PSG zwyciężyło 5:0. Monaco wiedziało, że musi gonić lidera i... wygrało efektowniej niż paryżanie. Zespół Kamila Glika pokonał Guingamp 6:0.

Michał Piegza
Na zdjęciu radość piłkarzy AS Monaco PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu radość piłkarzy AS Monaco
W korespondencyjnej rywalizacji lidera i wicelidera w ostatecznym rozrachunku skuteczniejsze okazało się Monaco. Drużyna Kamila Glika obronę gości złamała w 10. minucie. Piłkę po prawej stronie otrzymał Almamy Toure, mocno dośrodkował, a Guido Carrillo głową uderzył nie do obrony.

Przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć mistrzom Francji. Kwestią minut były kolejne trafienia dla gospodarzy. W 27. minucie na 2:0 podwyższył Adama Traore. Toure wjechał w pole karne gości prawą stroną jak w masło. Obrońca dograł do partnera, a ten płaskim strzałem z ośmiu metrów trafił do siatki. Dziewięć minut później z bliska na 3:0 trafił Keita Balde Diao. Asystujący Rony Lopes był na spalonym, czego nie zauważył sędzia.

Chwilę przed przerwą Monaco dołożyło czwartego gola. Arbiter uznał, że w polu karnym przewrócony został Carrillo. Kontrowersyjną "jedenastkę" pewnie wykorzystał Fabinho.

Po zmianie stron Monaco nie forsowało tempa i dołożyło "tylko" dwa gole. Kwadrans przed końcem podawał Toure, a prosty strzał z pola karnego Traore przepuścił Karl Johnsson. Trzy minuty później po dobrej wrzutce rezerwowego Rachida Ghezzala, głową wynik meczu ustalił Carrillo.

AS Monaco - EA Guingamp 6:0 (4:0)
1:0 - Carrillo 10'
2:0 - Traore 27'
3:0 - Balde 36'
4:0 - Fabinho (k.) 45+1'
5:0 - Traore 75'
6:0 - Carrillo 78'

AS Monaco: Danijel Subasić (46' Diego Benaglio) - Almamy Toure, Kamil Glik, Andrea Raggi, Jorge - Rony Lopes (76' Rachid Ghezzal), Youri Tielemans, Fabinho, Adama Traore - Guido Carrillo, Keita Balde Diao (80' Gabriel Boschilia).

EA Guingamp: Karl Johnsson - Jonathan Martins-Pereira, Christophe Kerbrat, Felix Eboa Eboa, Franck Tabanou (46' Pedro Rebocho) - Lucas Deaux, Ludovic Blas - Abdoul Camara, Mustapha Diallo (46' Jimmy Briand), Marcus Coco (79' Lebogang Phiri) - Marcus Thuram.

Żółte kartki: Toure (Monaco) oraz Deaux (Guingamp).