Emocje Meksyku w drodze do Polski. Nie popisała się Kolumbia

Reprezentacja Meksyku zremisowała 3:3 emocjonujący mecz towarzyski z Belgią. Jej następnym przeciwnikiem będzie Polska. Porażka 1:2 z Koreą Południową nie przynosi chluby Kolumbijczykom.

piłkarze reprezentacji Meksyku PAP/EPA / SERGEI CHIRIKOV / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Meksyku
Reprezentacja Meksyku jest w Europie od kilku dni. Zanim zamelduje się w Polsce zmierzyła się z Belgiami, którzy przygotowali silną jedenastkę. W środku pola współdziałali Kevin De Bruyne z Edenem Hazardem, a z przodu szukał swoich szans Romelu Lukaku. W odwodzie pozostał do drugiej części Dries Mertens.

Wspomniani Lukaku i Hazard przeprowadzili akcję bramkową w 17. minucie. Ten pierwszy dobił strzał napastnika Manchesteru United, który obronił Guillermo Ochoa. Wyrównał Andres Guardado uderzeniem z rzutu karnego. Był to przedsmak emocji czekających na kibiców w drugiej połowie. Najpierw prowadziły Czerwone Diabły, niewiele później ekipa ze strefy CONCACAF, a skończyło się remisem 3:3. Po dwie bramki strzelili Lukaku oraz Hirving Lozano.

Do Azji polecieli Kolumbijczycy i Serbowie. Zdecydowanie lepiej poszło Europejczykom. W meczu z Chińczykami mieli większe posiadanie piłki, oddali więcej strzałów, wywalczyli więcej stałych fragmentów. Miało to przełożenie na najważniejszą statystykę goli. Do wyniku 2:0 doprowadzili Adem Ljajić oraz Aleksandar Mitrović. Tego drugiego zastąpił w końcówce spotkania Aleksandar Prijović, napastnik znany z występów w Legii Warszawa.

Reprezentacja Kolumbii poleciała do Korei Południowej. W jej jedenastce był James Rodriguez, ale nie miał do pomocy ani Radamela Falcao, ani Juana Cuadrado, a Carlos Sanchez i jego imiennik Bacca weszli na boisko z ławki rezerwowych. Pomimo roszad personalnych porażka 1:2 chluby nie przynosi. Kolumbia oddała w tym meczu tylko dwa celne uderzenia.

Reprezentacja Gruzji poradziła sobie z Cypryjczykami. Jedynego gola zdobył Giorgi Kwilitaia, a na boisku było dwóch piłkarzy z klubów Lotto Ekstraklasy. Od początku zagrał Giorgi Merebaszwili, pomocnik Wisły Płock, natomiast Nika Kaczarawa z Korony Kielce wszedł na boisko w końcówce spotkania. Lasza Dwali, obrońca Pogoni Szczecin, przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.