Towarzysko: hit bez rozstrzygnięcia, Niemcy rzutem na taśmę odebrali zwycięstwo Francji

Reprezentacja Francji była o krok od pokonania w Kolonii kadry Niemiec, ale straciła bramkę w doliczonym czasie gry i to towarzyskie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Tomasz Rosiński
Starcie mistrza świata (Niemcy) w wicemistrzem Europy (Francja) zapowiadało się bardzo ciekawie. W swoim ostatnim meczu niemiecka ekipa zremisowała 0:0 z Anglią, zaś francuska drużyna nie dała szans Walii (2:0).

Początkowo lepiej radzili sobie gospodarze, a bardzo aktywny był Mesut Oezil. Niemcy starali się próbowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale to im się nie udało, bo Les Bleus nie zamierzali się tylko bronić.

Goście atakowali przede wszystkim prawym skrzydłem, na którym brylował niesamowicie szybki Kylian Mbappe Lottin. Bramki szukał Alexandre Lacazette i dopiął swego w 33. minucie. Wówczas znakomitym podaniem obsłużył go Anthony Martial, zaś francuski napastnik skierował piłkę do pustej bramki.

Podopieczni Joachima Loewa starali się odpowiedzieć przyjezdnym, ale już przed przerwą nie zdołali trafić do siatki. Natomiast ta sztuka udała się drużynie z Niemiec dziesięć minut po zmianie stron. Wtedy to Timo Werner wykorzystał dokładne dogranie od Mesuta Oezila, strzelając gola między nogami Steve'a Mandandy.

Wydawało się, że niemieccy piłkarze pójdą za ciosem, a bliski zdobycia bramki był Toni Kroos. Jednak piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Chwilę po tym zdarzeniu było 2:1 dla Francuzów. Dobrze dysponowany Mbappe Lottin posłał prostopadłe podanie do Lacazette'a, który skompletował dublet.

Niemcy ciągle atakowali, lecz ich rywale przez dłuższy czas umiejętnie się bronili. Gospodarze dopiero w 3. minucie doliczonego czasu gry za sprawą Larsa Stindla uratowali remis w tym starciu. Asystę przy jego golu zanotował Mario Goetze.

Niemcy - Francja 2:2 (0:1)
0:1 - Alexandre Lacazette 33'
1:1 - Timo Werner 56'
1:2 - Alexandre Lacazette 71'
2:2 - Lars Stindl 90+3'

Niemcy: Kevin Trapp - Marvin Plattenhardt, Niklas Suele, Mats Hummels (46' Antonio Ruediger), Emre Can (83' Lars Stindl) - Toni Kroos, Sami Khedira (75' Sebastian Rudy) - Julian Draxler, Ilkay Gundogan (65' Mario Goetze), Mesut Oezil - Timo Werner (85' Sandro Wagner).

Francja: Steve Mandanda - Lucas Digne (82' Layvin Kurzawa), Samuel Umtiti, Raphael Varane, Christophe Jallet (64' Benjamin Pavard) - Adrien Rabiot, Blaise Matuidi (64' Steven N'Zonzi), Corentin Tolisso - Anthony Martial, Alexandre Lacazette (76' Antoine Griezmann), Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Sandro Wagner (Niemcy).