Towarzysko: Francuzi nie dali szans Walii

W piątkowy wieczór w Paryżu reprezentacja Francji dała lekcję futbolu kadrze Walii. Gospodarze dominowali od początku do końca meczu, zwyciężając 2:0.

Tomasz Rosiński
Antoine Griezmann PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Antoine Griezmann
Francuzi od meczu z Walią rozpoczęli przygotowania do przyszłorocznego mundialu w Rosji. Podopieczni Didiera Deschampsa byli zdecydowanymi faworytami piątkowego starcia i potwierdzili to miano.

Trójkolorowi od pierwszych minut ruszyli do ofensywy i co chwilę gościli przed bramką strzeżoną przez Wayne'a Hennessey'a.

Gospodarze dopięli swego w 18. minucie, kiedy miękkie dośrodkowanie z głębi pola na bramkę zamienił niezawodny Antoine Griezmann.

Les Bleus nie zwalniali tempa, a bardzo aktywny na prawym skrzydle był Kylian Mbappe Lottin. Jednakże przed przerwą kadra Francji nie była w stanie ponownie zaskoczyć walijskiej defensywy.

Tuż po zmianie stron wciąż w natarciu znajdowali się Francuzi, zaś groźne strzały oddali Olivier Giroud oraz Kingsley Coman.

Dalej na niezmordowanego wyglądał Mbappe, który w 71. minucie przeprowadził świetny rajd i dograł piłkę w pole karne do Giroud. Francuski napastnik, mimo nacisku ze strony obrońców Walii, zdołał zdobyć bramkę.

Wicemistrzowie Europy nie chcieli poprzestać na dwóch trafieniach i dążyli do strzelenia trzeciego gola. Najbliżej podwyższenia wyniku był Benjamin Pavard, który w 80. minucie obił słupek.

Już do końca rywalizacji wynik nie uległ zmianie, a Francuzi ograli Walię 2:0. We wtorek (14 listopada) Francja zagra z Niemcami, zaś Walia zmierzy się z Panamą.

Francja - Walia 2:0 (1:0)
1:0 - Antoine Griezmann 18'
2:0 - Olivier Giroud 71'

Francja: Steve Mandanda - Layvin Kurzawa, Samuel Umtiti, Laurent Koscielny, Christophe Jallet (46' Benjamin Pavard) - Kingsley Coman (73' Alexandre Lacazette), Blaise Matuidi, Corentin Tolisso (46' Steven N'Zonzi), Kylian Mbappe Lottin (84' Florian Thauvin) - Olivier Giroud (73' Anthony Martial), Antoine Griezmann (63' Nabil Fekir).

Walia: Wayne Hennessey - James Chester, Ashley Williams, Ben Davies (64' Ben Woodburn) - Chris Gunter, Joe Allen, Joe Ledley (64' Ethan Ampadu), Andy King (64' David Brooks), Neil Taylor - Aaron Ramsey, Sam Vokes (83' Tom Lawrence).

Żółte kartki: Joe Allen (Walia).

Sędzia: Jorge Sousa (Portugalia).

Czy Francja dotrze przynajmniej do ćwierćfinału MŚ 2018 w Rosji?