Młodzi legioniści wygrali w Amsterdamie z Ajaksem, ale nie zdołali awansować

Piłkarze Legii Warszawa w dobrym stylu ograli w Amsterdamie Ajax 2:0 w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów. Jednak do dalszych gier awansowali rywale, którzy w Warszawie wygrali 4:1.

Marek Wawrzynowski
logo UEFA Getty Images / Harold Cunningham / Na zdjęciu: logo UEFA
Młodzi piłkarze Legii Warszawa zagrali zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu Ligi Młodzieżowej UEFA, jednak do odrobienia strat zabrakło im dwóch goli.

Pierwszego gola już w 14.minucie strzelił Mateusz Żyro, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Sebastiana Szymańskiego i pokonał bramkarza Ajaksu Amsterdam, Nicka Plompera.

Drugą bramkę zdobył Piotr Cichocki zaraz po przerwie. Wykorzystał dobre podanie Szymańskiego, który skończył mecz z dwiema asystami na koncie.

Legia miała jeszcze kilka okazji, trzykrotnie bramkarza rywali mógł pokonać Michał Góral. Swoje szanse mieli też gospodarze, ale znakomicie spisywał się młody bramkarz polskiego zespołu, Mateusz Kochalski.

Zawodnicy Piotra Kobiereckiego, choć wygrali, nie zdołali odrobić strat z Warszawy. W stolicy Polski zostali całkowicie zdominowani przez rywali trenowanych przez Johnny'ego Heitingę i przegrali 1:4.

Do kolejnej rundy awansowali młodzi piłkarze z Holandii.