Bundesliga: Bayern Monachium zawiódł, Robert Lewandowski bez gola

Bayern Monachium zanotował pierwszą w tym sezonie porażkę w Bundeslidze pod wodzą Juppa Heynckesa. Mistrzów Niemiec pokonała Borussia M'gladbach (2:1). Robert Lewandowski nie może tego spotkania zaliczyć do udanych.

Łukasz Witczyk
Bayern Monachium traci gola w meczu z Borussią Moenchengladbach Newspix / Maja Hitij/Bongarts/Getty Images / Na zdjęciu: Bayern Monachium traci gola w meczu z Borussią Moenchengladbach
Bayern Monachium w ostatnich meczach imponował formą w Bundeslidze, ale po spotkaniu w Lidze Mistrzów przeciwko RSC Anderlecht (2:1) na bawarski zespół posypała się fala krytyki. W starciu z Borussią M'gladbach monachijczycy mieli pokazać, że mecz z mistrzem Belgii był wypadkiem przy pracy.

Bawarczycy od pierwszego gwizdka atakowali i starali się narzucić swój styl, ale Borussia dobrze się broniła. Długo z boiska wiało nudą i obie drużyny nie potrafiły stworzyć groźnej akcji pod bramką przeciwnika.

Tak było do 39. minuty. Chwilę wcześniej piłkę ręką w polu karnym zagrał Niklas Suele, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Decyzję sędziego potwierdzili arbitrzy obsługujący system VAR. Do piłki podszedł Thorgan Hazard, który strzelił po ziemi w lewy róg. Jego intencje wyczuł Sven Ulreich. Bramkarz Bayernu miał piłkę na ręce, ale uderzenie było zbyt silne, by odbił futbolówkę na rzut rożny.

Chwilę później było już 2:0 dla Borussii. Tym razem Hazard w polu karnym wypatrzył Larsa Stindla. Ten starał się oddać strzał po długim rogu, ale uderzenie zostało zablokowane. Piłka trafiła jednak do niepilnowanego Matthiasa Gintera, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Po przerwie Bayern rzucił się do ataków, a Borussia skupiła się na defensywie i grze z kontry. Goście swego dopięli w 74. minucie. Wtedy to po wrzutce z rzutu wolnego, jeden z obrońców Borussii wybił piłkę pod nogi Arturo Vidala. Chilijczyk uderzył z pierwszej piłki. Wydawało się, że Yann Sommer poradzi sobie z lecącą po ziemi futbolówką, ale ostatecznie nie udało mu się to i Bayern zdobył kontaktowego gola. Bez wątpienia Szwajcar mógł lepiej zachować się w tej sytuacji.

To było jednak wszystko na co tego wieczora było stać Bayern. Borussia nie dała sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa nad mistrzami Niemiec. Trudne zadanie miał Robert Lewandowski, który był dobrze pilnowany przez defensorów rywali. Miał jedną dogodną sytuację, gdy w pierwszej połowie trafił w słupek.

Borussia M'gladbach - Bayern Monachium 2:1 (2:0)
1:0 - Thorgan Hazard (k.) 39'
2:0 - Matthias Ginter 44'
2:1 - Arturo Vidal 74'

Borussia M'gladbach: Yann Sommer - Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt - Patrick Herrmann, Christoph Kramer (11' Tony Jantschke, 46' Fabian Johnson), Denis Zakaria, Thorgan Hazard - Lars Stindl, Raffael (90' Josip Drmić).

Bayern Monachium: Sven Ullreich - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Juan Bernat (45' Kingsley Coman) - Javi Martinez - Sebastian Rudy (68' Kwasi Okyere Wriedl), Corentin Tolisso, Artur Vidal, James Rodriguez (46' Marco Friedl) - Robert Lewandowski.

Czy Bayern Monachium zdobędzie mistrzostwo Niemiec?