Serie A: udana wyprawa Interu na Sardynię. Mauro Icardi dogonił lidera

Inter Mediolan wygrał na wyjeździe 3:1 z Cagliari Calcio i przynajmniej do niedzieli jest na szczycie tabeli Serie A. Dzięki dubletowi Mauro Icardi dogonił lidera klasyfikacji strzelców Ciro Immobile.

Joao Pedro (z lewej) i Danilo D'Ambrosio (z prawej) Getty Images / Enrico Locci / Joao Pedro (z lewej) i Danilo D'Ambrosio (z prawej)
14. kolejka to pierwsza od dawna w Serie A, w której wszystkie kluby z czołówki mają nisko notowanego przeciwnika. Potknięcie któregokolwiek będzie niespodzianką. Inter Mediolan swoje zadanie wykonał i w niedzielę będzie czekać na odpowiedź Napoli, Juventusu i Romy. Noc spędzi na szczycie tabeli. Wygranie spotkania na Sardynii nie było banalne i kosztowało odrobinę nerwów.

Mauro Icardi jest specjalistą Interu od otwierania wyniku. Do bramki Cagliari Calcio trafił w 29. minucie po dośrodkowaniu Antonio Candrevy, które zgrał jeszcze przytomnie Ivan Perisić. Icardi podsumowywał w swoim stylu tydzień, w którym głośnym tematem był ewentualny transfer napastnika do FC Barcelona.

Candreva mógł żałować, że przy trafieniu Argentyńczyka zostało mu zapisane kluczowe podanie, a nie asysta. Punkt do klasyfikacji kanadyjskiej zdobył dla siebie po przerwie. W 59. minucie Włoch uruchomił Marcelo Brozovicia, który przymierzył z okolic linii pola karnego na 2:0. Wyczucie miał trener Luciano Spalletti, który niewiele wcześniej wprowadził Chorwata za Matiasa Vecino.

Cagliari miało swoje sytuacje podbramkowe. W 5. minucie Joao Pedro strzelił w rękawice Samira Handanovicia. Kilkanaście minut później Słoweniec zatrzymał fartownie uderzenie Leonardo Pavolettiego. Bramkarz Interu poradził sobie również z próbą Nicoli Barellego. Skapitulował w 71. minucie. Pavoletti uciekł stoperom gości i z powietrza huknął na 2:1. Dzięki bramce kontaktowej zrobiło się jeszcze interesująco na kilkanaście minut.

Rezultat na 3:1 ustalił Icardi w 83. minucie i dzięki 15. bramce w sezonie dogonił w rankingu snajperów lidera Ciro Immobile. W klasyfikacji kanadyjskiej Argentyńczyk przegrywa tylko z napastnikiem Lazio.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:3 (0:1)
0:1 - Mauro Icardi 29'
0:2 - Marcelo Brozović 55'
1:2 - Leonardo Pavoletti 71'
1:3 - Mauro Icardi 83'

Cagliari: Rafael - Filippo Romagna, Luca Ceppitelli, Marco Andreolli - Paolo Farago, Nicolo Barella, Luca Cigarini, Artur Ionita (64' Diego Farias), Simone Padoin - Joao Pedro (82' Andrea Cossu) - Leonadro Pavoletti (87' Niccolo Giannetti)

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Joao Miranda, Davide Santon - Matias Vecino (56' Marcelo Brozović), Roberto Gagliardini - Antonio Candreva (86' Joao Cancelo), Borja Valero, Ivan Perisić - Mauro Icardi (90' Eder)

Żółte kartki: Ceppitelli, Giannetti (Cagliari) oraz Miranda, Gagliardini (Inter)