Serie A: piłkarze Milanu i Romy zgubili punkty

W 14. kolejce AC Milan zremisował bezbramkowo z Torino FC, a AS Roma 1:1 z Genoa CFC. O ile do potknięć zespołu Vincenzo Montelli można się było przyzwyczaić, to strata punktów przez rzymian jest niespodzianką.

piłkarze AS Roma Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Torino wróciło do Mediolanu, w którym zdobyło dotychczas najbardziej wartościowy punkt w sezonie. Byki zremisowały 1:1 z Interem Mediolan, a do zwycięstwa zabrakło im kilkunastu minut. Na tym samym stadionie Torino FC podjęło również walkę z AC Milan. Gra toczyła się głównie w środku pola, a w pierwszej połowie było jedno celne uderzenie. Rossoneri byli trochę konkretniejsi po przerwie, jednak najwidoczniej wystrzelali się w czwartkowym pojedynku z Austrią Wiedeń w Lidze Europy. Wówczas wygrali 5:1, a w niedzielę zremisowali bezbramkowo.

Nie tylko Milan miał problem ze sforsowaniem defensywy niżej notowanego przeciwnika. AS Roma remisowała do przerwy bezbramkowo z Genoa CFC. Jej przednie formacje wyglądały obiecująco, ale sposobu na trafienie do siatki nie znajdowali Edin Dzeko, Stephan El Shaarawy oraz Diego Perotti. Za ich plecami operował Radja Nainggolan i pomógł Giallorossim wypracować 65 procent posiadania piłki po 45 minutach.

Roma rozwiązała problem po godzinie. El Shaarawy wbiegł bezkarnie między dwóch obrońców i strzałem po ziemi dał wicemistrzowi Włoch prowadzenie. Wszystkie znaki wskazywały, że faworyt uniknie potknięcia, tymczasem w 70. minucie Gianluca Lapadula strzelił z rzutu karnego na 1:1. Roma grała w tym momencie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Daniele De Rossiego.

Łukasz Skorupski ponownie nie pojawił się na murawie. Podstawowym bramkarzem Giallorossich jest w tym sezonie Alisson.