Nice I liga: Raków zimuje na podium. Portugalczyk strzela jednemu klubowi

Dzięki wygranej 3:1 z Puszczą Niepołomice piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali na podium w tabeli Nice I ligi. Zawodnicy Wigier Suwałki i Chrobrego Głogów również wykorzystali atut własnego boiska.

Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Ostatnia, tegoroczna niedziela w Nice I lidze należała do gospodarzy. Najwyższe zwycięstwo odniósł Raków Częstochowa i rzutem na taśmę dostał się na trzecie miejsce w tabeli. Kosztem Miedzi Legnica, która w sobotę została pokonana 0:1 przez GKS Katowice.

Tak samo jak w sierpniu Raków strzelił Puszczy Niepołomice trzy gole. Latem zwyciężył 3:2, a późną jesienią 3:1. W rewanżu zagwarantował sobie punkty po przerwie. Oba mecze łączy napastnik Jose Embalo. Portugalczyk popisał się dubletem w Niepołomicach, później przez prawie cztery miesiące nie zdobył gola i przełamał się dopiero przy okazji kolejnego spotkania z Puszczą. Z beniaminkiem z Małopolski grałby najchętniej co tydzień.

Biorąc pod uwagę tylko wyniki z listopada Raków jest najlepszym klubem ligi. Na drugim miejscu są Wigry Suwałki, przed którymi w tym miesiącu jeszcze zaległe derby ze Stomilem Olsztyn. W niedzielę drużyna Artura Skowronka pokonała 1:0 Olimpię Grudziądz. W 60. minucie gola strzelił Rafał Remisz i skazał pokonanego przeciwnika na zimowanie w strefie spadkowej.

Olimpijczykom towarzyszą w strefie spadkowej Górnik Łęczna i Ruch Chorzów. W niedzielę Niebiescy stracili kolejnego gola w końcówce spotkania. Jego autorem był Mateusz Machaj. Lider Chrobrego Głogów dał swojej drużynie zwycięstwo 1:0 i sam awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji strzelców.