Nice I liga: niewykorzystana szansa Odry Opole, kolejna kompromitacja GKS-u Tychy

Odra Opole remisując z Pogonią Siedlce (1:1) straciła szansę na to, by zimę spędzić na fotelu lidera Nice I ligi. Po raz kolejny skompromitował się GKS Tychy, który w Mielcu przegrał ze Stalą 0:3.

Łukasz Witczyk
Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Odra Opole miała szansę na to, by po 19. kolejce być liderem Nice I ligi. Niezbędne do tego było zwycięstwo nad Pogonią Siedlce. Jednak to zespół z Siedlec w 24. minucie objął prowadzenie po golu Adriana Paluchowskiego. Beniaminkowi udało się wyrównać dopiero po samobójczym trafieniu Damiana Świerblewskiego. Taki rezultat sprawił, że Odra zimę spędzi na drugim miejscu.

Kolejny słaby występ zanotował GKS Tychy. Śląski zespół przed startem rozgrywek zapowiadał walkę o awans, lecz wiosną rywalizować będzie o utrzymanie w Nice I lidze. Tym razem tyszanie niemal bez walki oddali spotkanie ze Stalą Mielec. Zespół z Podkarpacia wygrał 3:0.

Blisko odniesienia wyjazdowego triumfu było Podbeskidzie Bielsko-Biała. Górale do 87. minuty prowadzili po trafieniu Valerijsa Sabali, ale wtedy wyrównał Lago Liade Orlande Kpassa. Z kolei GKS Katowice po golu Wojciecha Kędziory pokonał wyżej notowaną Miedź Legnica.