Premier League: Manchester City uniknął wpadki w 96. minucie

Bramka Raheema Sterlinga w 96. minucie dała Manchester City zwycięstwo 2:1 z Southampton w 14. kolejce Premier League. Lider wyłącznie wygrywa od 12 meczów.

Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej) Getty Images / Dan Mullan / Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej)
Piłkarze Manchester City zamierzali wbrew przesądom ucieszyć się na widok liczby "13". Taki numer ma w tym sezonie ich zwycięstwo z Southampton. Lider jest nieomal bezbłędny w Premier League i wszystkie statystyki stawiały go w roli faworyta. Wywiązał się ze swojego zadania po trudnym pojedynku i dopiero dzięki strzałowi ostatniej szansy.

Od początku starcia było gorąco. Temperaturę meczu mógł podgrzać do czerwoności Wesley Hoedt, gdyby po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. strzelił odrobinę niżej, a nie w poprzeczkę. Southampton odsłoniło się po raz pierwszy tej nocy i zamiast nieobecnych obrońców Fraser Forster musiał zatrzymać kontratak. W tym momencie rozpoczęła się kanonada Manchester City i seria klasowych interwencji Anglika.

Fernandinho raz spudłował, raz trafił w golkipera. Nie przymierzyli Gabriel Jesus oraz Ilkay Gundogan. Niemiec był w jedenastce Obywateli po raz pierwszy w sezonie i mógł natychmiast udowodnić swoją przydatność, tyle że zamiast do bramki, trafił w boczną siatkę. Gospodarze byli sfrustrowani. Tyle sytuacji podbramkowych, a przez 45 minut nie ucieszyli się z żadnego gola. Za nieskuteczność nieomal ukarał lidera Maya Yoshida. Po rzucie rożnym i zgraniu Virgila van Dijka spudłował z kilku metrów. Aż dziwne, że pomimo tylu szans, było bezbramkowo do przerwy.

Kibice uzbroili się w cierpliwość i po przerwie dostali nagrodę. Manchester City zdobył upragnione prowadzenie 1:0 w 47. minucie. Kevin De Bruyne wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole bramkowe. Jej lot mogli przeciąć Nicolas Otamendi i zdezorientowany Virgil van Dijk. Pewne było jedno. Futbolówka wylądowała w siatce, co oznaczało przełom w Manchesterze.

Southampton nie zmieniło zasadniczo taktyki. Nadal koncentrowało się na obronie i starało się wyrównać dzięki kontratakowi albo stałemu fragmentowi. Udało się. W 75. minucie zmiennik Sofiane Boufal opanował futbolówkę po dośrodkowaniu i wycofał do osamotnionego Oriola Romeu. Ten uderzył na 1:1. Po zmianie wyniku zaatakowali oczywiście podopieczni Guardioli. Robili to do końca regulaminowego czasu, w pięciu doliczonych minutach, a nawet później. Była już 96. minuta, kiedy Raheem Sterling przelobował bramkarza zza pola karnego i zapewnił zwycięstwo 2:1 Obywatelom.

Wayne Rooney strzelił trzy gole w meczu z West Ham United, a dzięki zwycięstwu 4:0 Everton powiększył przewagę nad pokonanym przeciwnikiem do pięciu punktów. Drużyna z Liverpoolu sąsiaduje z AFC Bournemouth, które przegrało 1:2 z Burnley FC. Artur Boruc przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.