Ogromne osłabienie Barcelony. Samuel Umtiti ma opuścić El Clasico

Kontuzja mięśnia dwugłowego uda, której Samuel Umtiti doznał w sobotnim meczu 14. kolejki Primera Division z Celtą Vigo (2:2), jest na tyle poważna, że reprezentant Francji ma być wykluczony z gry na około dwa miesiące.

Maciej Kmita
Samuel Umtiti AFP / Josep Lago / Na zdjęciu: Samuel Umtiti

Samuel Umtiti urazu nabawił się w 70. minucie, walcząc o piłkę z Iago Aspasem. Z powodu doznanej w tej sytuacji kontuzji obrońca Barcelony musiał przerwać bieg i odpuścić rywalowi, a ten kontynuował akcję, po której Celta strzeliła gola na 2:2. Umtiti nie mógł kontynuować występu i zszedł z boiska utykając.

Tuż po meczu dziennik "Mundo Deportivo" podał, że wstępne diagnozy nie były, a klub szybko je potwierdził, informując, że Umtiti będzie musiał pauzować przez około osiem tygodni.

Sprawdził się więc czarny scenariusz i Umtiti nie zagra w zaplanowanym na 23 grudnia pojedynku z Realem Madryt. Prócz El Clasico Umtiti opuści też spotkanie Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona i siedem innych meczów hiszpańskiej ekstraklasy.

Absencja Francuza to duże osłabienie Dumy Katalonii. Od początku sezonu 24-latek jest jednym z najlepszych zawodników lidera La Liga.

Ernesto Valverde ma problem, ponieważ z powodu urazu niedysponowany jest Javier Mascherano, a to oznacza, że jedynymi zdolnymi do gry nominalnymi środkowymi obrońcami Barcelony są Gerard Pique i podatny na kontuzje Thomas Vermaelen.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Samuel Umtiti to w tej chwili najlepszy obrońca Barcelony?