Premier League: 13. zwycięstwo z rzędu Manchesteru City, kolejną ofiarą West Ham United

Niesamowite emocje na Etihad Stadium. Manchester City był murowanym faworytem meczu z West Hamem United, ale ostatecznie wygrał tylko 2:1 i to z ogromnym trudem!

Szymon Mierzyński
Radość piłkarzy Manchesteru City Getty Images / Clive Brunskill / Staff / Radość piłkarzy Manchesteru City
Młoty plasują się w strefie spadkowej, a na ligową wygraną czekają ponad dwa miesiące, mimo to do przerwy właśnie one sensacyjnie prowadziły. Gola do szatni zdobył Angelo Ogbonna, który pokonał Edersona strzałem głową po dośrodkowaniu Aarona Cresswella.

Po zmianie stron Manchester City przypuścił totalną nawałnicę, a londyńczycy niezwykle rzadko opuszczali własną połowę. Zespół Davida Moyesa ma najgorszą defensywę w całej Premier League i w końcu "pękł" także w starciu z Obywatelami. Wyrównał w 57. minucie Nicolas Otamendi, trafiając z bliska po dograniu Gabriela Jesusa.

Później Pep Guardiola miał spore powody do niepokoju. Remis nie mógł go zadowalać, tymczasem gospodarze bili głową w mur. Mieli miażdżącą przewagę, jednak drugi cios zadali dopiero w końcówce. To był błysk kiepsko spisującego się do tej pory Kevina De Bruyne. Belg doskonale zagrał za plecy obrońców do Davida Silvy i ten lekkim, ale precyzyjnym strzałem nie dał szans Adrianowi.

Manchester City ma coraz większe problemy z wygrywaniem (wcześniejsze starcie z Southampton rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w doliczonym czasie), lecz wciąż z niesamowitą konsekwencją umacnia się na czele tabeli. To dla niego 13. ligowy triumf z rzędu, dzięki czemu ma już 43 pkt. - o 8 więcej niż Manchester United.

Manchester City - West Ham United 2:1 (0:1)
0:1 - Angelo Ogbonna 45'
1:1 - Nicolas Otamendi 57'
2:1 - David Silva 83'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala, Danilo (46' Gabriel Jesus), Kevin De Bruyne, Fabian Delph, David Silva, Raheem Sterling, Sergio Aguero (85' Fernandinho), Leroy Sane (90+3' Bernardo Silva).

West Ham United: Adrian - Pablo Zabaleta, Declan Rice, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell, Edimilson Fernandes, Cheikhou Kouyate (43' Diafra Sakho), Pedro Obiang, Arthur Masuaku, Manuel Lanzini (69' Marko Arnautović), Michail Antonio (88' Andre Ayew).

Żółte kartki: Kevin De Bruyne (Manchester City) oraz Declan Rice, Adrian (West Ham United).

Sędzia: Mike Dean.

Czy Manchester City pozostanie niepokonany w Premier League co najmniej do końca roku?