Premier League: remis Bournemouth z Southampton. Artur Boruc i Jan Bednarek nie grali

Podział punktów w pierwszym niedzielnym meczu 15. kolejki Premier League. AFC Bournemouth zremisowało u siebie z Southampton 1:1. Na boisku zabrakło Polaków.

Szymon Mierzyński
Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej) Getty Images / Dan Mullan / Pierre-Emile Hoejbjerg (z lewej) i Gabriel Jesus (z prawej)
Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg, ale indywidualny błąd Wesleya Hoedta sprawił, że z prowadzeniem do szatni schodzili gospodarze. Holender stracił piłkę na własnej połowie, Wiśnie szybko wymieniły kilka podań i pewnym uderzeniem z 13 metrów do siatki trafił Ryan Fraser.

Święci się nie podłamali i w 61. minucie wyrównali. Płaskie dogranie Nathana Redmonda z prawego skrzydła wykorzystał Charlie Austin.

W niedzielę nie zobaczyliśmy w akcji Polaków. Artur Boruc przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych AFC Bournemouth, zaś Jana Bednarka zabrakło w osiemnastce Southampton.

Po remisie 1:1 zespół Eddiego Howe'a zajmuje 14. miejsce w tabeli, Święci są na 11. pozycji.

AFC Bournemouth - Southampton 1:1 (1:0) 1:0 - Ryan Fraser 42' 1:1 - Charlie Austin 61'

Który zespół zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?