Pogoń - KGHM Zagłębie: ciekawy mecz w Szczecinie, bohater-Świerczok zabił marzenia Portowców o wygranej

W spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin po emocjonującym widowisku zremisowała z KGHM Zagłębiem 3:3. Bohaterem potyczki był Jakub Świerczok, który popisał się hat-trickiem i uratował w doliczonym czasie gry punkt dla gości.

Tomasz Rosiński
Jakub Świerczok Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Będąca czerwoną latarnią rozgrywek Pogoń od samego startu niedzielnego pojedynku ruszyła do ataku i co chwilę gościła pod polem karnym Zagłębia.

Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale przez pewien czas nic z tego nie wynikało. Strzelanie w tej konfrontacji rozpoczęło się w 30. minucie, kiedy to po podaniu od Adama Frączczaka potężnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Spas Delew.

Szczecinianie nie zamierzali spuszczać z tonu i osiem minut później prowadzili już 2:0. Wówczas z prawej strony boiska kropnął Jakub Piotrowski, a futbolówka po długim rogu wpadła do siatki.

Po stracie drugiego gola na chwilę przebudzili się podopieczni Mariusza Lewandowskiego, zaś kontaktową bramkę po asyście Lubomira Guldana zdobył w 41. minucie Jakub Świerczok.

Miejscowi zawodnicy jeszcze przed przerwą zdążyli zadać kolejny cios, a jego autorem okazał się David Niepsuj, który fantastycznie przymierzył w "okienko" bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

Niedługo po zmianie stron rzut karny dla swojej drużyny wywalczył bardzo dobrze dysponowany Świerczok, którego w "16" faulował Jarosław Fojut. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany.

Akcje szczecińskiej ekipy napędzał Spas Delew, który był praktycznie nie do zatrzymania dla przeciwników. Również aktywny był Łukasz Zwoliński, jednak nie był w stanie pokonać Polacka.

Portowcy umiejętnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i przez ostatnie pół godziny rywalizacji w Szczecinie nie pozwalali gościom na zbyt wiele.

Kiedy wydawało się, że Pogoń Szczecin zgarnie swój wymarzony komplet punktów, to do remisu 3:3 w doliczonym czasie gry doprowadził niezawodny Jakub Świerczok, któremu dokładnie na nogę dośrodkował Alan Czerwiński. To 15. trafienie napastnika Miedziowych w obecnym sezonie Ekstraklasy.