Primera Division: Valencia straszy Barcelonę. U Przemysława Tytonia bez zmian

Po sobotnich meczach 15. kolejki Primera Division Valencia zbliżyła się do Barcelony na odległość 2 oczek. Zwycięstwo odniósł też zespół Deportivo La Coruna.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF

Po niespodziewanej pierwszej porażce w lidze w poprzedni weekend Valencia wróciła na ścieżkę zwycięstw. "Nietoperze" w ważnym meczu pokonały na własnym boisku Celtę Vigo 2:1.

Wynik otworzył Simone Zaza. Włoch wykorzystał dośrodkowanie Daniego Parejo i zdobył 10. bramkę w tym sezonie ligowym. Lepszym dorobkiem może pochwalić się jedynie Lionel Messi. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Iago Aspas, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

W końcówce spotkania sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Parejo.

Znów poza kadrą meczową Deportivo La Coruna znalazł się Przemysław Tytoń. Ekipa Polaka pokonała Leganes 1:0.

Deportivo La Coruna - CD Leganes 1:0 (1:0)
1:0 - Adrian Lopez 24'

Valencia CF - Celta Vigo 2:1 (1:0)
1:0 - Simone Zaza 28'
1:1 - Iago Aspas 46'
2:1 - Dani Parejo (k.) 81'