Primera Division: skromna wygrana Atletico Madryt

Atletico Madryt pokonało 1:0 w meczu wyjazdowym Real Betis. To gospodarze w spotkaniu mieli więcej bramkowych okazji. Jedną z nielicznych wykorzystali za to podopieczni Diego Simeone.

Michał Piegza
Antoine Griezmann (z lewej) i Bruno Peres (z prawej) Getty Images / Gonzalo Arroyo Moreno / Na zdjęciu: Antoine Griezmann (z lewej) i Bruno Peres (z prawej)
Atletico po zakończeniu występów w fazie grupowych Ligi Mistrzów miało niewiele czasu na regenerację. Starali się to wykorzystać niżej notowani zawodnicy Betisu. Gospodarze mają problemy z wygrywaniem i potwierdzili to w niedzielę.

Przez cały pojedynek więcej z gry mieli zawodnicy z Sewilli, ale długo nie potrafili sobie stworzyć dogodnych sytuacji. Strzały zawodników gospodarzy były anemiczne i Jan Oblak pewnie interweniował.

Bramkarz gości mógł mieć problemy w 23. minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego piłka nie została wbita do siatki przez graczy Betisu. Konkretniejsze było Atletico. W 30. minucie po płaskim dograniu z prawej strony Sime Vrsaljko i błędzie obrony gospodarzy, Saul Niguez z bliska wepchnął piłkę do bramki z trzech metrów.

Po zmianie stron wciąż dominowali gospodarze. Betis najlepszą okazję stworzył sobie w 60. minucie. Wówczas z woleja z okolic linii pola karnego mocno uderzył Cristian Tello, Oblak zdołał wybić piłkę.

Po drugiej stronie boiska, w 82. minucie, jedna z nielicznych akcji Atletico mogła zakończyć się drugim golem. Jednak do płaskiego dogrania nie doszedł Fernando Torres. To mogła być kopia bramki z 30. minuty.

Dzięki zwycięstwo Atletico utrzymało 3. miejsce w tabeli, gracze Betisu nie zwyciężyli już po raz 6.

Real Betis - Atletico Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Saul

Betis: Adan - Barragan (75' Julio Garcia), Mandi, Feddal, Durmisi, Joaquin, Guardado (66' Camarasa), Boudebouz, Ruiz (88' Ruibal), Leon, Tello.

Atletico: Oblak - Luis, Godin, Vrsaljko,  Savić, Gabi, Saul, Koke, Partey (90+3' Hernandez), Gameiro (76' F. Torres), Correa (61' Gimenez).

Żółte kartki: Mandi, Guardado, Boudebouz, Leon (Betis) oraz Luis, Godin, Correa (Atletico).

Real Sociedad - Malaga CF 0:2 (0:1)
0:1 - Baston (k.) 23'
0:2 - Castro 58'