Wisła Płock - Korona Kielce (historia spotkań)

Wisła i Korona od zawsze "lubiły" mierzyć się ze sobą na boisku. Ich mecze charakteryzowały się tym, że ciężko było przewidzieć wynik, a w czasie samego trwania spotkania zwykle obfitowały one w dramaturgię oraz szybkie zwroty akcji, jak w dobrym amerykańskim filmie.

Artur Wiśniewski

Tak było między innymi 10 września 2005 roku w meczu ligowym, kiedy obie ekipy spotkały się ze sobą po raz pierwszy w historii. Już w 11 minucie kielczanie wyszli na prowadzenie dzięki niezawodnemu wówczas Grzegorzowi Piechnie, ale ostatecznie przegrali konfrontację 2:3.

Innym dreszczowcem był ten z 10 kwietnia 2007 roku w ramach Pucharu Polski. On także zakończył się wynikiem 3:2, ale tym razem dla kielczan. Korona przegrywała już 2:0 po dwóch golach Sławomira Peszki, ale w ciągu czterech minut zdołała odrobić straty i finalnie wyeliminować płocczan z rozgrywek (w pierwszym meczu padł remis 1:1).