Porażka Hull City, przeciętny występ Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki znów zagrał w podstawowym składzie Hull City, ale tym razem nie miał się z czego cieszyć. Spisał się przeciętnie, a jego drużyna doznała porażki 0:1 z Cardiff City.

Szymon Mierzyński
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
"Grosik" spędził na boisku 90 minut i o ile w pierwszej połowie udawało mu się jeszcze sporadycznie stwarzać zagrożenie pod bramką Neila Etheridge'a (oddał dwa strzały z większej odległości), to po przerwie był już praktycznie niewidoczny.

Tygrysy poległy w Cardiff 0:1, a decydującego gola zdobył Souleymane Bamba. Polak zaliczył w sobotę 21. występ w obecnym sezonie The Championship i wciąż ma na koncie sześć bramek.

Cardiff City - Hull City 1:0 (0:0)
1:0 - Souleymane Bamba 57'

Więcej powodów do radości miał Paweł Wszołek, który również wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Jemu także nie udało się błysnąć, cieszył się za to ze zwycięstwa, bo Queens Park Rangers ograło na wyjeździe Birmingham City 2:1. 25-latek ma na koncie 19 meczów na zapleczu angielskiej ekstraklasy, w których zdobył jednego gola.

Birmingham City - Queens Park Rangers 1:2 (0:1)
0:1 - Jack Robinson 17'
1:1 - Sam Gallagher 57'
1:2 - Jack Robinson 83'

Queens Park Rangers ma 25 pkt. i zajmuje 18. miejsce w tabeli. Hull gromadzi trzy "oczka" mniej i jest 19.

Czy Paweł Wszołek znajdzie się w kadrze na mundial?