Puchar Ligi Angielskiej: sensacja! Manchester United poległ w Bristolu i odpadł z rozgrywek

W spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej, skazywany na porażkę Bristol City sensacyjnie pokonał Manchester United 2:1 i awansował do półfinału rozgrywek, gdzie zmierzy się z Manchesterem City.

Tomasz Rosiński
Aden Flint z Bristol City Getty Images / Dan Mullan / Aden Flint z Bristol City
Zdecydowanym faworytem starcia z ekipą z The Championship był zespół z Manchesteru, jednakże Bristol zamierzał postawić swojemu rywalowi trudne warunki gry, co mu się udało.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego Mike'a Deana ruszyli do ataku i ambitnie walczyli z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Miejscowa ekipa przede wszystkim bardzo dobrze prezentowała się w defensywie, ale i w ofensywie potrafiła zagrozić bramce United.

Kibice mogli narzekać na brak dogodnych sytuacji do strzelenia gola, a najlepsze okazje do otwarcia wyniku konfrontacji mieli Zlatan Ibrahimović i Marcus Rashford, lecz ten pierwszy trafił w poprzeczkę, zaś drugi obił słupek. Ostatecznie pierwsza połowa rywalizacji zakończyła się remisem 0:0.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla zawodników Bristolu City, którzy niespodziewanie w 51. minucie batalii objęli prowadzenie 1:0. Wówczas Marlon Pack zagrał prostopadłe podanie do Joe'a Bryan'a, a ten popisał się potężnym uderzeniem po długim rogu bramki strzeżonej przez Sergio Romero.

Taki obrót spraw podrażnił Czerwone Diabły, które siedem minut później doprowadziły do remisu. Zlatan Ibrahimović wziął sprawy w swoje ręce i strzelił gola uderzeniem z rzutu wolnego.

Wydawało się, że Man Utd pójdzie za ciosem, lecz podopieczni Jose Mourinho nie forsowali tempa. Trochę ożywienia w szeregi gości wniósł Romelu Lukaku, który jednak nie zdołał pokonać Luke'a Steele'a.

Kiedy zapowiadało się, że dojdzie do dogrywki w tym spotkaniu, zabójczy cios zadał Bristol City, a jego autorem okazał się Korey Smith. Zawodnik gospodarzy wykorzystał świetne, prostopadłe dogranie od Matta Taylora i wprowadził swój zespół do 1/2 finału PLA.