Serie A: zmiennik Fiorentiny złamał Cagliari Calcio

ACF Fiorentina wygrała 1:0 z Cagliari Calcio w 18. kolejce Serie A. Jedynego gola strzelił zmiennik Khouma Babacar w 82. minucie. Bartłomiej Drągowski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

piłkarze ACF Fiorentina Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
Piłkarze Cagliari Calcio nie zwyciężyli od 19 listopada, ale wbrew złym wynikom, nie byli łatwymi przeciwnikami do złamania. Zremisowali z Bologną i Sampdorią Genua, a gola na 0:1 w meczu z AS Roma stracili dopiero w 94. minucie. Także ACF Fiorentina miała problem ze sforsowaniem sardyńskiej defensywy.

W pierwszej połowie drużyna Stefano Pioliego miała przewagę 16:4 w strzałach i 5:1 w uderzeniach celnych, dłużej posiadała piłkę i miała więcej niebezpiecznych, stałych fragmentów. W jej ofensywie grali pomocnicy Jordan Veretout i Federico Chiesa, a na desancie wysunięci byli Giovanni Simeone i Cyril Thereau.

Ten kwartet nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza Cagliari. Do odniesienia zwycięstwa potrzebny był nowy napastnik. Stefano Pioli wprowadził z ławki rezerwowych Khoumę Babacara. Senegalczyk wbiegł na boisko w 70. minucie, a w 82. minucie strzelił na 1:0 po podaniu Chiesy. Babacar zdobył czwartego gola w sezonie.

Dzięki trzem punktom Viola przesunęła się na 7. miejsce w tabeli. Jej seria bez porażki trwa od 5 listopada i przy odrobinie szczęścia może jeszcze w tym roku być na miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów.

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 0:1 (0:0)
0:1 - Khouma Babacar 82'

Cagliari: Alessio Cragno - Filippo Romagna, Marco Andreolli, Fabio Pisacane (86' Marco Sau) - Gregory van der Wiel, Nicolo Barella, Andrea Cossu (46' Diego Farias), Artur Ionita (63' Paolo Farago), Simone Padoin - Joao Pedro - Leonardo Pavoletti

Fiorentina: Marco Sportiello – Vitor Hugo, Nikola Milenković (84' Carlos Sanchez), Davide Astori, Cristiano Biraghi - Marco Benassi, Milan Badelj (88' Vincent Laurini), Jordan Veretout - Federico Chiesa, Giovanni Simeone, Cyril Thereau (70' Khouma Babacar)

Żółte kartki: Joao Pedro, Barella (Cagliari) oraz Astori, Chiesa (Fiorentina)

Czerwona kartka: Joao Pedro (Cagliari) /90' - za niesportowe zachowanie/

Sędzia: Marco Di Bello