Serie A: porażka Chievo Werona. Obrona z Jaroszyńskim nie była monolitem

Chievo Werona przegrało 2:3 z Bologna FC w 18. kolejce Serie A. Całe spotkanie w pokonanym zespole rozegrał Paweł Jaroszyński, a Mariusz Stępiński wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Bologna FC Getty Images / Dino Panato / Bologna FC
Dotychczas Paweł Jaroszyński był dobrym duchem Chievo Werona. Co prawda drużyna jeszcze nie wygrała meczu z Polakiem na boisku, ale druga strona medalu była taka, że straciła przez 194 minuty tylko gola. W spotkaniu z Bologna FC defensywa Chievo przestała być monolitem.

W 4. minucie ekipa Jaroszyńskiego straciła gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę wpakował do bramki Mattia Destro. W 26. minucie sytuacja gospodarzy mogła zrobić się alarmowa, gdyby Stefano Sorrentino nie zatrzymał strzału z bliska Ladislava Krejciego. Weteran wściekł się na zawodników z pola, zaczął krzyczeć i wymachiwać pięściami. To zmobilizowało piłkarzy w żółtych koszulkach.

W 32. minucie Chievo wyrównało. Druga w tym meczu bramka padła tak jak pierwsza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sprytnym uderzeniem sfinalizował je Roberto Inglese. Napastnik, który niebawem wróci z Werony do SSC Napoli, ma w tym sezonie siedem goli oraz dwie asysty i jest najbardziej efektywny w ofensywie żółto-niebieskich.

Bologna odzyskała prowadzenie w 50. minucie. Simone Verdi znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby dobić piłkę po interwencji Sorrentino. Na dodatek Rossoblu przeważali. W tej sytuacji trener Rolando Maran wprowadził napastnika Sergio Pellissiera zamiast Manuela Pucciarelliego. Doświadczony zawodnik dziobnął piłkę w kierunku bramki w 79. minucie i futbolówkę zatrzymał na linii bramkowej Domenico Maietta.

Ostatnim zmiennikiem był Mariusz Stępiński w 83. minucie. W tym fragmencie Bologna grała w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Andrei Poliego. Obecność Polaka pomogła Chievo wyrównać na 2:2, a autorem gola był Fabrizio Cacciatore. Nie pomogła jednak wygrać, ponieważ ostatnie słowo w emocjonującej końcówce należało do Rossoblu. W 90. minucie Cacciatore wywrócił się przed własnym polem karnym, a Destro strzelił na 3:2 w sytuacji sam na sam z Sorrentino.

Bologna przerwała serię trzech spotkań bez zwycięstwa i odskoczyła od sąsiada na 9. miejsce w tabeli. Chievo zostało na 12. lokacie.

Chievo Werona - Bologna FC 2:3 (1:1)
0:1 - Mattia Destro 4'
1:1 - Roberto Inglese 32'
1:2 - Simone Verdi 50'
2:2 - Fabrizio Cacciatore 85'
2:3 - Mattia Destro 90'

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabrizio Cacciatore, Nenad Tomović, Alessandro Gamberini, Paweł Jaroszyński - Samuel Bastien (69' Luca Garritano), Ivan Radovanović, Perparim Hetemaj (83' Mariusz Stępiński) - Valter Birsa - Manuel Pucciarelli (62' Sergio Pellissier), Roberto Inglese.

Bologna: Antonio Mirante - Ibrahima M'Baye (71' Vassilios Torossidis), Giancarlo Gonzalez, Filip Helander, Adam Masina - Andrea Poli, Erick Pulgar, Adam Nagy - Simone Verdi (83' Godfred Donsah), Mattia Destro, Ladislav Krejci (59' Domenico Maietta).

Żółte kartki:  Jaroszyński, Tomović (Chievo) oraz Poli (Bologna).

Czerwona kartka: Andrea Poli (Bologna) /81' - za drugą żółtą/.