Serie A: FC Crotone bez szans, strzelecki festiwal Lazio Rzym w drugiej połowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Rosi / Ciro Immobile (po lewej) i Mario Sampirisi (po prawej)

W spotkaniu 18. kolejki Serie A 2017/2018, Lazio Rzym okazało się zdecydowanie lepsze od drużyny FC Crotone, zwyciężając przed własną publicznością 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Faworytem sobotniej konfrontacji na Stadio Olimpico w Rzymie było Lazio (5. miejsce), zaś ekipa z Crotone (16. lokata) chciała postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry, ale nie zrealizowała swojego celu.

Od początku pojedynku zgodnie z przewidywaniami częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Jednakże goście udanie poczynali sobie w defensywie i w pierwszej połowie nie pozwalali na zbyt wiele swoim przeciwnikom.

Przed przerwą najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 42. minucie Marco Parolo, który uderzył w boczną siatkę.

Rzymianie zaczęli atakować odważniej dopiero po zmianie stron i dopięli swego w 56. minucie. Wówczas Luis Alberto zagrał prostopadłe podanie do Ciro Immobile, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Jordanowi Lukaku, który z 4 metrów dopełnił formalności.

Miejscowi starali się pójść za ciosem i kolejną bramkę zdobyli w 78. minucie. Tym razem to Immobile strzałem głową wykończył akcję, zaś dośrodkowywał Senad Lulić.

Po chwili to Lulić na 3:0 podwyższył prowadzenie swojego klubu. Felipe Anderson dokładnie dograł do Bośniaka, a ten wymanewrował obronę FC Crotone i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Nie minęło 180 sekund, a piłkę do bramki wpakował Anderson, który ustalił wynik konfrontacji na 4:0 dla Lazio Rzym.

Serie A, 18. kolejka:

Lazio Rzym - FC Crotone 4:0 (0:0) 1:0 - Jordan Lukaku 56' 2:0 - Ciro Immobile 78' 3:0 - Senad Lulić 86' 4:0 - Felipe Anderson 89'

Lazio Rzym: Thomas Strakosha - Wallace, Stefan de Vrij, Patric Gabarron - Adam Marusić, Marco Parolo, Alessandro Murgia (66' Lucas Leiva), Jordan Lukaku - Sergej Milinković-Savić (65' Senad Lulić), Ciro Immobile, Luis Alberto (83' Felipe Anderson).

FC Crotone: Alex Cordaz - Mario Sampirisi (84' Davide Faraoni), Arlind Ajeti, Federico Ceccherini, Bruno Martella - Marcus Rohden, Andrea Barberis, Rolando Mandragora - Adrian Stoian (65' Aleksandar Tonew), Ante Budimir (84' Simy), Marcello Trotta.

Żółte kartki: Sergej Milinković-Savić (Lazio Rzym) oraz Ante Budimir, Arlind Ajeti (FC Crotone).

Sędzia: Gianpaolo Calvarese.