Anglia: 90 minut Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki, Paweł Wszołek oraz Bartosz Białkowski rozegrali po 90 minut w Boxing Day w The Championship. Żaden z Polaków nie wygrał tego dnia.
Bartosz Zimkowski
Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

Kamil Grosicki jako jedyny z wymienionych nie zagrał od deski do deski i w 90. minucie opuścił pojedynek z Derby County. Wcześniej miał dwie szanse na zdobycie bramki. Za pierwszym razem jego uderzenie zostało przyblokowane i piłka poszybowała nad poprzeczką. Drugiej okazji też nie zdołał zamienić na gola, a Hull City nie wykorzystało atutu własnego boiska i tylko zremisowało z Derby.

W tabeli Tygrysy zajmują 19. miejsce z przewagą czterech punktów nad strefą spadkową. Dużo wyżej, bo na dziesiątej pozycji, plasuje się Ipswich Town, gdzie broni Bartosz Białkowski. Polski golkiper nie wpuścił bramki w starciu z Queens Park Rangers (0:0). W barwach londyńczyków pełne 90 minut zanotował Paweł Wszołek.

Z innych polski piłkarzy nawet na ławkach zabrakło: Tomasza Kuszczaka (Birmingham City), Ariela Borysiuka (Queens Park Rangers), Michała Żyro (Wolverhampton Wanderers) oraz Mateusza Klicha (Leeds United).

Czy Grosicki zimą powinien odejść z Anglii?