Serie A: niespodziewana porażka Sampdorii Genua z Benevento Calcio. Gol Kownackiego, grał Linetty i asystował

W spotkaniu 20. kolejki Serie A 2017/2018, Sampdoria Genua niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Benevento Calcio 2:3. Jedną z bramek dla swojego zespołu zdobył Dawid Kownacki. Na boisku pojawił się również Karol Linetty, a nie grał Bereszyński.

Tomasz Rosiński
Dawid Kownacki (nr 99) Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (nr 99)
Zajmująca 6. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy Sampdoria była zdecydowanym faworytem starcia z autsajderem rozgrywek - Benevento, który dotychczas zdobył tylko 4 punkty.

Zgodnie z przewidywaniami od początku konfrontacji przewagę mieli przyjezdni, którzy co chwilę gościli pod polem karnym rywala. Aktywny był Gaston Ramirez, ale podopieczni Marco Giampaolo przez dłuższy czas nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Vida Beleca.

Gospodarze swoje braki starali się nadrabiać ambitną walką i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem.

Jednakże Blucerchiati strzelili klasycznego gola do szatni. Już doliczonym czasie gry celne uderzenie oddał Fabio Quagliarella, a piłkę przed siebie odbił Belec. Do futbolówki dopadł Gianluca Caprari, który bez problemów z około 3 metrów wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron Sampdoria Genua starała się kontrolować boiskowe wydarzenia, co jej się udawało do 69. minuty. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Massimo Coda, który znakomicie przymierzył w lewy, górny róg bramki strzeżonej przez Emiliano Viviano.

Po strzelonym golu gracze Benevento Calcio złapali wiatr w żagle i uwierzyli, że są w stanie sięgnąć po komplet "oczek". Niesieni dopingiem swoich kibiców gospodarze dopięli swego w 84. minucie. Wtedy to znakomicie rzut wolny podyktowany za faul autorstwa Jacopo Sali (otrzymał czerwoną kartkę) wykonał Coda.

Po drugim ciosie Sampdoria już się nie podniosła, zaś miejscowa drużyna po raz trzeci trafiła do bramki w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Kontrę swojego klubu wykończył Enrico Brignola.

Chwilę później wynik spotkania po indywidualnym zagraniu ustalił polski napastnik Dawid Kownacki (pojawił się na boisku w 68. minucie), dla którego był to trzeci gol w aktualnym sezonie Serie AKarol Linetty (na placu gry występował od 59. minuty) zanotował asystę przy bramce Kownackiego.