Puchar Francji: zespół Igora Lewczuka za burtą po sensacyjnej porażce, Polak znów nie grał

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Francji zespół Girondins Bordeaux, którego zawodnikiem jest Igor Lewczuk, sensacyjnie przegrał 1:2 z US Granville (czwarty poziom rozgrywkowy) i odpadł z dalszych zmagań. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej.

Tomasz Rosiński
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
Ekipa Girondins była zdecydowanym faworytem starcia z drużyną z Granville, która w Natonal 2 - grupa D (4. poziom rozgrywkowy we Francji) zajmuje obecnie dopiero 11. miejsce z bilansem 5 zwycięstw, 3 remisów i 6 porażek.

Piłkarze z Bordeaux od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry, a wynik konfrontacji otworzyli w 37. minucie. Wówczas do bramki rywala trafił Younousse Sankhare.

Po strzelonym golu Żyrondyści próbowali podwyższyć swoje prowadzenie, ale nie mogli znów sforsować defensywy US Granville.

W 86. minucie podopieczni Jocelyna Gourvenneca stracili Youssoufa Sabaly'ego, który obejrzał czerwoną kartkę, lecz wydawało się, że będą w stanie utrzymać wynik do końca potyczki.

Jednakże gospodarze w czwartej minucie doliczonego czasu gry niespodziewanie zdobyli bramkę, której autorem okazał się Sullivan Martinet, doprowadzając do dogrywki.

W dodatkowej części spotkania zawodnicy Granville poszli za ciosem i w 103. minucie strzelili gola na wagę awansu do kolejnej rundy Pucharu Francji.

Klub Girondins Bordeaux zakończył pojedynek w "ósemkę", ponieważ w dogrywce czerwone kartki obejrzeli Thomas Carrique oraz Jaroslav Plasil.

Puchar Francji, 1/32 finału:

US Granville - Girondins Bordeaux 2:1 (0:1) p.d.
0:1 - Younousse Sankhare 37'
1:1 - Sullivan Martinet 90+4'
2:1 - Ladislas Petre Meyair Douniama 103' (k.)

Czerwone kartki: Youssouf Sabaly (Girondins Bordeaux) w 86. minucie, Thomas Carrique (Girondins Bordeaux) w 102. minucie, Jaroslav Plasil w (Girondins Bordeaux) w 110. minucie.

Awans: US Granville.

Czy Igor Lewczuk powinien jak najszybciej zmienić barwy klubowe?