Sparingowo: Lechia gorsza od zespołu z Rumunii

W drugim sparingu rozgrywanym na boisku w Belek, Lechia Gdańsk przegrała 0:1 z Universitateą Craiova. Jedynego gola dla rumuńskiej drużyny zdobył Gustavo Vagenin, który wykorzystał karnego w I połowie.

Michał Gałęzewski
Flavio Paixao (z lewej) i Simeon Sławczew (z prawej) WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Flavio Paixao (z lewej) i Simeon Sławczew (z prawej)

Po sobotnim remisie z Karabachem Agdam, Adam Owen dał szansę gry w dłuższym wymiarze czasu tym, którzy mecz z Azerami zaczęli na ławce. Od początku bardzo dobrze bronił Oliver Zelenika, który na co dzień jest zmiennikiem Dusana Kuciaka. Chorwat grał przez pełnych 90 minut i nie wpuścił żadnego gola z gry.

W pierwszej połowie Andreia Burlacu wywalczył rzut karny po faulu Grzegorza Wojtkowiaka, a do jedenastki podszedł Brazylijczyk Gustavo Vagenin, po którego gola Universitatea wyszła na prowadzenie. Lechiści próbowali odpowiedzieć no trafienie.

Groźne strzały wykonali Sławomir Peszko oraz Steven Vitoria, a doskonałą szansę na wyrównanie miał Przemysław Macierzyński, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do przerwy Rumuni prowadzili 1:0.

Po zmianie stron przeważała drużyna z miejscowości Craiova, jednak nie padł już żaden gol. Na pół godziny przed końcem spotkania Adam Owen dokonał dziewięciu zmian, jednak żaden gol już nie padł. W ostatnim sparingu w Belek, Lechia przegrała więc 0:1.

Lechia Gdańsk - Universitatea Craiova 0:1 (0:1)
0:1 - Vagenin 31'

Lechia Gdańsk: Oliver Zelenika - Grzegorz Wojtkowiak (74' Adam Chrzanowski), Steven Vitoria (60' Gerson), Jakub Wawrzyniak (60' Joao Nunes) - Paweł Stolarski (60' Mate Milos), Patryk Lipski (60' Daniel Łukasik), Sebastian Mila (60' Florian Schikowski), Adam Chrzanowski (60' Milos Krasić) - Flavio Paixao (60' Joao Oliveira), Przemysław Macierzyński (60' Mateusz Żukowski), Sławomir Peszko (81' Mateusz Lewandowski).

Czy na koniec sezonu Lechia znajdzie się w czołowej ósemce tabeli?