Sparingowo: Pogoń Szczecin idzie za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin pokonała 1:0 SCR Altach w swoim piątym sparingu w okresie przygotowań do rundy wiosennej w Lotto Ekstraklasie. Zwycięskiego gola strzelił Dawid Błanik.

Mijają dni okresu przygotowań, a Pogoń Szczecin pozostaje niepokonana. Na dodatek częściej wygrywa niż remisuje. Po sparingu z SCR Altach drużyna Kosty Runjaicia ma bilans cztery zwycięstwa i kompromisowe 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Takie wyniki budują wiarę szczecinian w utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Pogoń strzeliła Austriakom zwycięskiego gola w 31. minucie. Dawid Błanik dobił do siatki strzał Jakuba Piotrowskiego. To pierwsze trafienie skrzydłowego po transferze z Tychów do Szczecina.

Runjaić desygnował w pierwszej połowie Łukasza Zwolińskiego i Adamów Frączczaka oraz Buksę. W odważnym ustawieniu Pogoń miała za zadanie atakować. Wychodziło jej to raz lepiej, raz gorzej, ale cały czas ciekawiej niż przeciwnikom. Po przeciwnej stronie boiska zagrał duet stoperów Jarosław Fojut i Sebastian Rudol, którego Runjaić wcześniej nie sprawdzał. Widać, że w tym sektorze Niemiec szuka optymalnego ustawienia.

Po przerwie zagrało 11 nowych piłkarzy, a wśród nich testowany Lubomir Tupta. Słowak wystąpił dotychczas w trzech sparingach. Nie zdobył gola, przy żadnym nie asystował. Najbliżej był we wtorek, ale piłka po strzale Tupty zatrzymała się na słupku. Zmiennicy nie zwiększyli prowadzenia, ale przynajmniej utrzymali wynik 1:0 do końca. 20 minut od trenera dostał Sebastian Kowalczyk, a najmniej 10 minut Maciej Żurawski. Drużyna zachowała czyste konto, na czym szczególnie zależy Runjaiciowi.

W okresie przygotowań Pogoń prawdopodobnie rozegra jeszcze trzy sparingi, a na pewno dwa. W czwartek zmierzy się z Zorią Ługańsk i FK Aktobe. Zgrupowanie w tureckim Belek potrwa do końca tygodnia.

Pogoń Szczecin - SCR Altach 1:0 (1:0) 1:0 - Dawid Błanik 31'

Pogoń: Łukasz Budziłek (46' Łukasz Załuska) - David Niepsuj (46' Cornel Rapa), Sebastian Rudol (46' Sebastian Walukiewicz), Jarosław Fojut (46' Lasza Dwali), Hubert Matynia (46' Ricardo Nunes) - Kamil Drygas (46' Tomasz Hołota), Jakub Piotrowski (46' Rafał Murawski) - Dawid Błanik (46' Spas Delew), Łukasz Zwoliński (46' Dawid Kort, 82' Maciej Żurawski), Adam Frączczak (46' Marcin Listkowski, 71' Sebastian Kowalczyk) - Adam Buksa (46' Lubomir Tupta)

Żółte kartki: Hołota (Pogoń) oraz Zwischenbrugger (Altach)

Czy Pogoń Szczecin trafi z formą na wznowienie rozgrywek w Lotto Ekstraklasie?