Puchar Francji: pewny awans PSG. Hat trick di Marii. Dani Alves... bramkarzem

PSG nie miało problemów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Francji. Lider Ligue 1 4:1 pokonał w meczu wyjazdowym Sochaux. Trzy gole w spotkaniu zdobył Angel di Maria. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Kevin Trapp i zastąpił go w bramce Dani Alves.

Michał Piegza
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria
Każdy inny wynik niż wysoka wygrana PSG w meczu z Sochaux byłby duża niespodzianką. Już pierwsza akcja lidera Ligue 1 mogła podłamać gospodarzy. Po stracie piłki przez piłkarzy Sochaux, paryżanie wyprowadzili kontrę. Dośrodkowanie z prawej strony Kyliana Mbappe Lottina strzałem głową wykończył Angel di Maria.

Wydawało się, że kolejne gole dla paryskich graczy są kwestią minut. Tymczasem w 14. minucie był remis. Dobry fragment gry gospodarzy trafieniem udokumentował Florian Martin. Po błędzie paryżan we własnym polu karnym piłkę przejął Mickael Alphonse, doszedł do niej Martin i mocnym strzałem przy słupku pokonał Kevina Trappa.

Radość miejscowych trwała do 27. minuty. PSG zbytnio się nie wysilało, jakby pewne było, że gole dla nich i tak padną. Layvin Kurzawa wbiegł z piłką w pole karne i dograł do Edinsona Cavaniego, a ten z bliska trafił na 1:2. Przed przerwą trzeciego gola powinien zdobyć Thiago Silva, po rogu głową uderzył w poprzeczkę.

Skuteczniejszy był, rozgrywający dobry mecz, di Maria. W 59. minucie, po świetnym rozegraniu Marco Verrattiego, w sytuacji sam na sam pokonał Lawrence'a Ati-Zigi. Trzy minuty później Argentyńczyk wbił do siatki piłkę odbitą po strzale Cavaniego.

W końcówce obydwa zespoły stworzyły sobie po kilka okazji. Więcej z nich wykreowali sobie goście, ale dobrze dysponowany był Ati-Zigi, których uchronił Sochaux od wyższej porażki.

W 90. minucie za faul przed polem karnym boisko musiał opuścić Trapp. Między słupkami niespodziewanie zastąpił go dość niski Dani Alves (Unai Emery już wcześniej wykorzystał limit zmian). Brazylijczyk jednak nie musiał interweniować.

FC Sochaux-Montbeliard - Paris Saint-Germain 1:4 (1:2)
0:1 - di Maria 1'
1:1 - Martin 14'
1:2 - Cavani 27'
1:3 - di Maria 59'
1:4 - di Maria 62'

Sochaux: Lawrence Ati-Zigi - Mickael Alphonse, Florent Ogier, Zakarya Bergdich, Florin Berenguer, El Hadji Ba, Florian Martin (34' Mohamed Bakayoko), Florian Tardieu, Yakou Meite (73' Jeando Fuchs), Jean Ruiz, Yoann Touzghar (60' Thomas Robinet).

PSG: Kevin Trapp - Thiago Silva, Thomas Meunier, Layvin Kurzawa, Presnel Kimpembe, Julian Draxler, Lassana Diarra (73' Thiago Motta), Angel di Maria, Marco Verratti (68' Javier Pastore), Kylian Mbappe Lottin, Edinson Cavani (68' Dani Alves).

Żółta kartka: Verratti (PSG).

Czerwona kartka: Trapp (PSG), /90', za faul/.

Sędzia: Jerome Brisard.

Wysokie zwycięstwo odniósł Olympique Marsylia, który w meczu wyjazdowym aż 9:0 rozgromił plasujący się na 18. pozycji w Ligue 2 Bourg-en-Bresse.

Bourg-en-Bresse - Olympique Marsylia 0:9 (0:5)
0-1 - Luiz Gustavo 10'
0-2 - Payet (k.) 13'
0-3 - Ocampos 16'
0-4 - Mitroglou 20'
0-5 -  Mitroglou 40'
0-6 - Ocampos 60ą
0:7 - Ocampos 71'